chrome firefox opera safari iexplorer

В Україну все-таки повернули «зимовий час»

18 жовтня 2011 о 22:00

18 жовтня Верховна Рада скасувала ухвалену Постанову від 20 вересня 2011 року № 3755-VI «Про зміну порядку обчислення часу на території України», якою в Україні фіксувався час, установлений з 27 березня 2011 року (під час останнього переходу на літній час).

Таким чином, Україна повертається до практики щорічного переведення годинників на «зимовий» та «літній» час.

За відповідну Постанову (реєстр. № 9297) проголосували 295 народних депутатів із 349 зареєстрованих у сесійній залі.

Також цією Постановою парламент рекомендує Кабінету Міністрів України протягом одного місяця з дня набрання чинності цією Постановою внести на розгляд Верховної Ради України проект закону щодо порядку обчислення часу на території України.

Довідково

Практика щорічного переходу на «зимовий» і «літній» час застосовується зараз у більш ніж 100 країнах світу. На думку експертів, це сприяє раціональнішому розподілу електроенергії, використанню світлового дня. У ряді країн дата переходу визначається з урахуванням регіональних особливостей.

Терміни дії «літнього» часу в Україні вводили, відповідно до рекомендацій Європейської економічної комісії ООН, для гармонізації відліку часу на території всієї Європи і довколишніх країн.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 13 травня 1996 року, перехід на «літній» час в Україні здійснювали в останню неділю березня о 3-й годині, а перехід на «зимовий» час (тобто, переведення годинника на годину назад, чим скасовували «літній» час) — в останню неділю жовтня о 4-й годині.

«Рідна країна»

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути