chrome firefox opera safari iexplorer

В Україну все-таки повернули «зимовий час»

18 жовтня 2011 о 22:00

18 жовтня Верховна Рада скасувала ухвалену Постанову від 20 вересня 2011 року № 3755-VI «Про зміну порядку обчислення часу на території України», якою в Україні фіксувався час, установлений з 27 березня 2011 року (під час останнього переходу на літній час).

Таким чином, Україна повертається до практики щорічного переведення годинників на «зимовий» та «літній» час.

За відповідну Постанову (реєстр. № 9297) проголосували 295 народних депутатів із 349 зареєстрованих у сесійній залі.

Також цією Постановою парламент рекомендує Кабінету Міністрів України протягом одного місяця з дня набрання чинності цією Постановою внести на розгляд Верховної Ради України проект закону щодо порядку обчислення часу на території України.

Довідково

Практика щорічного переходу на «зимовий» і «літній» час застосовується зараз у більш ніж 100 країнах світу. На думку експертів, це сприяє раціональнішому розподілу електроенергії, використанню світлового дня. У ряді країн дата переходу визначається з урахуванням регіональних особливостей.

Терміни дії «літнього» часу в Україні вводили, відповідно до рекомендацій Європейської економічної комісії ООН, для гармонізації відліку часу на території всієї Європи і довколишніх країн.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 13 травня 1996 року, перехід на «літній» час в Україні здійснювали в останню неділю березня о 3-й годині, а перехід на «зимовий» час (тобто, переведення годинника на годину назад, чим скасовували «літній» час) — в останню неділю жовтня о 4-й годині.

«Рідна країна»

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути