chrome firefox opera safari iexplorer

31 жовтня Україна переходить на зимовий час

27 жовтня 2010 о 00:51

На території України 31 жовтня 2010 року о 04:00 відміняється дія літнього часу. Стрілки годинників переводять на годину назад.

Перехід на зимовий час останньої неділі жовтня здійснюється згідно з Постановою Кабінету Міністрів від 13 травня 1996 року.

Перехід на літній час в Україні здійснюється в останню неділю березня о 3-й годині, а перехід на зимовий час (тобто переведення годинника на годину назад, чим скасовується літній час) — в останню неділю жовтня о 4-й годині.

Багато лікарів та психологів говорять про те, що переведення годинників — це стрес для організму. Перехід на літній і зимовий час впливає практично на всіх людей, але ступінь цього впливу залежить від індивідуальних особливостей нервової системи кожної людини.

Так, екстраверти переживають дискомфорт, пов'язаний з переведенням годинників, усередині себе, інтраверти – виплескують негативні емоції на оточуючих. «Совам» переведення годинників йде тільки на користь, «жайворонки» збивають свій біоритм, тому що переведення годинників вибиває їх з «зони комфорту» організму.

Проте, як не дивно, зимовий час вважається для нашої країни більш справжнім, аніж літній. Узимку час, що діє в Україні, відповідає природному для її географічного розташування поясному часу – другому міжнародному часовому поясу.

У перші дні переходу на зимовий час психологи радять не планувати справ, пов'язаних з посиленими розумовими і фізичними навантаженнями. Медики говорять, що для повної адаптації на новий часовимір людині, залежно від її темпераменту та інших психо-соматичних характеристик, потрібно від двох до дванадцяти діб.

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути