chrome firefox opera safari iexplorer

Мануйлівський літературно-меморіальний музей О.М.Горького

  • 39100, Полтавська область, Козельщинський район, с. Мануйлівка
  • 0(242) 9 -31-11
  • з 8.00 до 17.00 год. Перерва на обід: з 12.00 до 13.00 год. Вихідні дні: вівторок, неділя
  • для дорослих – 1 грн., для учнів та студентів – 50 коп. Екскурсійне обслуговування: для дорослих – 3 грн., для дітей – 50 коп. Безкоштовне відвідування: пенсіонери; щочетверга діти під час літніх канікул.
Варто побачити: особисті речі О.М.Горького; художні полотна: портрет М.Горького (художник І.І.Бродський), «О.М.Горький читає «Кобзар» Т.Г.Шевченка селянам с. Мануйлівки» (художник Г.Меліхов); скульптура та бюст О.М.Горького (скульптори І.Гончар та М.О.Красовський); ваза, розписана краєвидами с. Мануйлівки та з портретом О.М.Горького (художник І.С.Ткаченко).
Про музей:

Мануйлівський літературно-меморіальний музей О.М.Горького є єдиним горьківським музеєм в Україні. 

У Мануйлівці Олексій Максимович Горький побував двічі: у 1897 і 1900 роках. Відкрито музей у 1938 року з ініціативи письменників Олеся Юренка та Олеся Гончара.

У роки Великої Вітчизняної війни приміщення музею і вся експозиція були знищені фашистами. Після визволення Полтавщини почалася робота з відновлення музею у двох невеликих кімнатах при сільській бібліотеці. 18 червня 1961 року, у день 25-річчя від дня смер¬ті письменника, оновлений літературно-меморіальний музей О.М.Горького був відкритий.

Експозиція музею розміщена у п'яти залах і розповідає про життєвий і творчий шлях О.М.Горького, вплив його твор¬чості на розвиток світової літератури, увічнення пам'яті письменника. Матеріали другого залу повністю присвячені йо¬го перебуванню у Мануйлівці.

19 квітня

Інші дати
Мар’ян Крушельницький
1897 – український актор, режисер. Один із фундаторів українського театру.
Розгорнути
Народився Марко Бараболя (Рознійчук Іван Федорович)
(1910, с.Ділове Закарпатська область - 1945) - український письменник-сатирик, «королем закарпатського гумору» називали його сучасники.
«Не сумуйте, полонини ! Засихайте, сльози! Зацвітайте, черемшини! Смійтесь, верболози» (Марко Бараболя)
Розгорнути