chrome firefox opera safari iexplorer

Парламент просить пришвидшити ремонт музеїв Лесі Українки

16 лютого 2011 о 12:03

25 лютого 2011 року виповнюється 140 років від дня народження видатної української поетеси, письменниці, перекладача, культурного діяча Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки), яка народилася у Звягелі (нині місто Новоград-Волинський Житомирської області).

З метою гідного відзначення цієї дати на державному рівні, Верховна Рада сьогодні ухвалила чергову Постанову (реєстр. № 8099), якою рекомендувала Кабінету Міністрів до 22 лютого 2011 року вжити заходів щодо забезпечення ремонту, оновлення експозицій і належного функціонування Літературно-меморіального музею Лесі Українки та Музею родини Косачів у місті Новоград-Волинський Житомирської області.

Також цим документом рекомендовано Волинській, Житомирській ОДА та облрадам подати до організаційного комітету з підготовки та проведення заходів щодо відзначення на державному рівні 140-річчя з дня народження Лесі Українки пропозиції стосовно вжиття відповідних заходів.

Як відомо, Літературно-меморіальний музей Лесі Українки був відкритий у Новоград-Волинському в 1971 році з нагоди 100-річчя від дня її народження. У 1999 році у цьому ж місці був заснований Музей родини Косачів.

Нагадаємо, що автор постанов про відзначення ювілею Лесі Українки на державному рівні Микола Томенко висловив занепокоєння тим, що, не зважаючи на наближення ювілейної дати (25 лютого ц.р.), не вжито жодних заходів з забезпечення ремонту музею Лесі Українки у місті Ялта.

Як випливає з інформації Голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим В.Джарти, влада Криму відмовляється здійснити ремонт музею за кошти місцевого бюджету. Окрім того, Кабінет Міністр України ані в 2010, ані в 2011 році не передбачив в Державному бюджеті необхідних коштів.

Водночас, будівля, в якій розміщується музей Лесі Українки в Ялті, збудована у 1886 році, а її вибірковий капітальний ремонт проводився лише у 1985 році. За останні роки в процесі експлуатації прийшли в непридатність перекриття, у зв’язку з аварійністю окремі приміщення музею закриті для відвідувачів.

Через це Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко направив звернення Президенту України з проханням втрутитися в ситуацію з відзначенням 140-річчя з дня народження видатної української поетеси Лесі Українки.

«Рідна країна»

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути