chrome firefox opera safari iexplorer

У Дніпропетровському художньому музеї відтепер лунатиме гітара

19 червня 2011 о 17:01

Минулого тижня у Дніпропетровському художньому музеї пройшов перший концерт молодої місцевої гітаристки Дар'ї Черниш, про котру люди, що знаються на музиці, говорять не інакше, як про зірку, що сходить на українському академічно-музичному небосхилі. Про це повідомила прес-служба Дніпропетровського художнього музею.

Музеєві пощастило запізнатися із талановитою виконавицею під час підготовки до мистецької події «Ніч у Художньому музеї»: тоді Даша погодилася супроводити своєю грою оповіді мистецтвознавців про музейні експонати ХІХ – початку ХХ століття. Майстерність молодої мисткині причарувала співробітників музею і переконала у тому, що Дар’я Черниш варта того, аби заради лише неї самої влаштувати окремий музейний захід. Даша радо пристала на пропозицію музею дати цикл концертів.

Перший свій музичний вечір у музеї музикант назвала «Подорожжю у часі з класичною гітарою»: вона виконала твори композиторів XVII-ХХ століть: Гаспара Санза, Йоганна Себастьяна Баха, Мауро Джуліані, Августина Барріоса, Роланда Дієнса.

«Мені часто кажуть, що гітара — це не жіночий інструмент. Я з цим не згодна. Це як із мистецтвом взагалі — воно не буває жіночим або чоловічим», — говорить Дар'я Черниш, але зізнається, що інструмент для неї вибрали батьки, коли десяти років віддали її до музичної школи. Після 9-го класу вона вже сама вирішила, що пов'яже життя із музикою, і вступила до Дніпропетровського музичного училища. Відтак закінчила та Дніпропетровську консерваторію. Кілька років працювала у музичній школі, але через те, що не вистачало часу на інструмент, залишила викладання. Своє майбутнє Даша бачить у виконавстві.

Вона переконана, що у Дніпропетровську чимало любителів класичної гітари: це інструмент, на якому чудово звучать композиції різних стилів і різних епох. «Але в нашому місті важко знайти місце, де можна було б послухати саме класичну гітару, тому я вдячна Художньому музею за надану можливість давати концерти тут», — сказала Дар’я Черниш.

«Рідна країна»

фото Володимира Таразевича

25 квітня

Інші дати
Вероніка Черняхівська 
1900 – українська письменниця, поетеса-лірик, перекладачка (медичні праці, «Місячна долина» Дж. Лондона, «Прорість» Е. Золя, «Олівер Твіст» Ч. Діккенса). Онука письменника М. Старицького.
Розгорнути
Народився Микола Трублаїні (Трублаєвський Микола)
(1907, с. Вільшанка, Вінницька область – 1941) - український письменник, автор творів для дітей та юнацтва - «Мандрівки», «Шхуна «Колумб», науково-фантастичного роману «Глибинний шлях».
«Будь хоробрим, витривалим. Це потрібно для Батьківщини, для тебе самого. Учись у мужніх, кмітливих, стійких, наслідуй їх. Вони допоможуть тобі стати справжнім громадянином...» (Микола Трублаїні)
Розгорнути