chrome firefox opera safari iexplorer

В українському музеї поселиться «Спляча красуня»

19 липня 2012 о 13:35
У «Національному художньому музеї України» проходитиме незвичний проект канадсько-українського художника Тараса Полатайка. Невідома Красуня «спатиме» в приміщенні музею протягом двох годин кожного дня з 22 серпня по 9 вересня.

У «Національному художньому музеї України» проходитиме незвичний проект канадсько-українського художника Тараса Полатайка. Невідома Красуня «спатиме» в приміщенні музею протягом двох годин кожного дня з 22 серпня по 9 вересня.

Щоб потрапити у зал, де спатиме Красуня, відвідувач має підписати наступну угоду: «Якщо я поцілую Красуню, а вона при цьому відкриє очі, я погоджуюся з нею одружитися».

У свою чергу, Красуня підпише таку угоду: «Якщо я при поцілунку відкрию очі, я виходжу заміж за цю людину».

Зараз організатори проекту вже влаштовують співбесіди для претенденток на місце Красуні. Серед вимог – «бути віком від 18 років, бути неодруженою, мати серйозний намір та щире бажання одружитися». Претенденток теж просять надсилати своє фото.

Нерв перформансу — у звабливості та страху фатального моменту. Відвідувач має добре подумати перед тим, як цілувати Красуню. Красуні ж доведеться вирішувати, чи настав для неї фатальний момент.

Виставка припинить роботу у момент, коли Красуня відкриє очі.

«Спляча Красуня» – новий проект українсько-канадського художника Тараса Полатайка, що буде показаний вперше.

Ідея проекту базується на старовинній історії, вперше записаній Шарлем Перро у 1697 році. У стислому викляді вона звучить так: "Красуня проклята спати 100 років, і буде пробуджена поцілунком Принца. Багато принців намагалося розбудити Красуню, але вдалося це тільки тому, який по справжньому її покохав. "

Проект здійснюється за підтримки Art Foundation of Alberta (Канада) та University of Lethbridge (Канада).

Тарас Полатайко народився в Україні. З 1989 живе і працює в Канаді та Нью Йорку. У 2002 представляв Україну на Бієнале Сан Пауло (Бразилія). Серед інших міжнародних форумів, на яких Полатайко представляв Україну та Канаду – Корейське Бієнале (Південна Корея, 2009) та Тель Авівське Бієнале (2011).

9 вересня

Інші дати
9 вересня відзначають:
  • Всесвітній день краси.
Розгорнути
Народився Іван Котляревський
(1769 -1838), український письменник, поет, драматург, громадський діяч. Поема «Енеїда» стала першим в Україні літературним твором, написаним народною українською мовою.
«Живе хто в світі необачно, Тому ніде не буде смачно, А більш, коли і совість жметь».
Розгорнути
Народився Іван Колесса
(1864 - с. Ходовичі Львівської області - 1898) - український етнограф, автор збірки "Галицько-руські народні пісні з мелодіями" (1901)
Розгорнути
Народилася Олена Апанович
(1919,  м. Малекес, Росія - 2000) - український іісторик, архівіст, письменниця, культурно-освітня діячка, яка все своє життя присвятила дослідженню і популяризації козацтва.
Розгорнути