chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка «Загадкова Індія» відкрилась у музеї літератури у Києві

04 серпня 2011 о 11:43

Унікальні індійські манускрипти, яким уже понад 400 років, мають змогу побачити українці. Виставка «Загадкова Індія» відкрилася у музеї літератури у Києві. Сучасна і стародавня Індія — представлена у картинах, книжках, фотографіях і скульптурах.

На сітарі для столичної публіки вперше грає відомий у колах прихильників Індії філософ.

Філіп Мьорфі, філософ, музикант: "Це пісня про чоловіка, який хоче дізнатися, як це бути жінкою. Він викрав серце своєї коханої та прийняв екстазі, щоби йому вдалося перевтілення".

Перевтілитися у справжніх індійських красунь пропонує всім охочим Вані. Вона каже — українським панянкам до вподоби малюнки на тілі хною. У чергу до майстрині стають навіть чоловіки.

Микола, відвідувач: "На рекламці і на руці щоб намалювала на згадку, я завтра додому їду". 

Найцінніші експонати виставки «Загадкова індія» 400-літні манускрипти, написані на пальмовому листі. Ці тексти описують картини, які висять поряд. Куратор проекту пояснює, це ніби давні індійські комікси про життя бога Кришни.

Віталій Цвєтков, куратор виставки: "Здесь он купается в реке, переплавляет своих родителей через реку. Это могут делать только избранные люди. Они имеют особенный статус в Индии, и чтобы создавать такие, на первый взгляд, простые картинки, нужно иметь огромный опыт".

Організатори виставки прагнули показати Індію сучасну — навіть відтворили віртуальну кімнату для медитацій. Замість традиційного вівтаря - боги у 3D технології.

Відвідувач: "Гарно виглядає, як мраморна скульптура, але я не знаю, що це таке".

Працівники літературного музею від такого яскравого сусідства шоковані.

Працівник літературного музею: "Дуже приємно шокує. У нашому музеї такого не було".

Працівник літературного музею: "Я так не дуже розумію індійську філософію, але дуже цікаво".

Журналіст: "В Індію вже хочеться?"

Працівник літературного музею: "Хочеться".

Організатори виставки «Загадкова Індія» кажуть, що привезли лише десяту частину експонатів, майстер-класів та зустрічей, з того, що могли би запропонувати українській публіці. Більше обіцяють восени у новому проекті.

22 квітня

Інші дати
22 квітня відзначають:
  • Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі).
Розгорнути
Народився Анатолій Михайленко
(1939, хутір Комуна Полтавської обл. - 2007) - український письменнник, журналіст, видавець. Автор більше 30 книжок художньої прози й публіцистики, зокрема "Оливкова гілка з Рима", "Кленовий лист з Канади", "Пливе мій човен. Запах полину", "Заки море перелечу".
Розгорнути
Народився Євген Сагайдачний
(1886, м.Херсон – 1961) – український маляр, декоратор і педагог. Автор численних акварелей з гуцульського життя, залишив по собі велику колекцію народного, зокрема гуцульського, мистецтва.
Розгорнути
Народився Євген Козак
(1907, с. Колодне, Львівська область – 1988) – український композитор, диригент, педагог. Автор театралізованого концерту «Буковинське весілля», хорових пісень "Вівчарик", "Україно моя", "Думи мої", «Вітер з полонини», "Зелень кленова, вулиці Львова", обробок українських народних пісень, пісень на слова Т.Шевченка.
Ой, вічарику-вівчарю, Ти жени свою отару З гір високих, з полонини У широкую долину. Сядь зі мною в просінь світа, Заграй мені на трембіті, Розкажи мені - чи любиш? Чом до серця не голубиш? (Українська народна пісня)
Розгорнути

Новини Дивитися всі