chrome firefox opera safari iexplorer

У Дніпропетровську нова арт-подія — «Вечір у Художньому музеї»

21 червня 2011 о 15:51

У суботу, 25 червня, Дніпропетровський художній музей влаштовує чергову мистецьку подію, повідомляє прес-служба Дніпропетровського художнього музею.

«Коли пройде наступна «Ніч у музеї»?» — таке питання співробітники Художнього музею почули від десятків дніпропетровців, котрим припав до душі музейний захід у ніч з 14 на 15 травня і котрим так і не вдалося на нього потрапити. Повторити «Ніч у музеї» неможливо — ця акція тим і цікава, що унікальна: її влаштовують європейські музеї, що зареєструвалися в ІСОМ (Міжнародній раді музеїв), тільки раз на рік — напередодні свого професійного свята. Але проігнорувати бажання містян потрапити до музею в позаурочний час наукові співробітники не могли і тому підготували нову програму — «Вечір у Художньому музеї».

Його відкриє музичний салон із гітаристкою Дар'єю Черниш. Салон — нині призабута, але дуже популярна у XVIII-XIX століттях форма спілкування європейської аристократії, котра збиралася у затишних вітальнях, слухала музику, поезію, розглядала картини і обговорювала твори мистецтва. Організатори «Вечори» запропонують відвідувачам музею не тільки послухати музику, а й поспілкуватися із виконавицею, один з одним, поміркувати вголос про мистецтво.

Далі мистецтвознавець Ігор Труш занурить присутніх у таємничий світ символіста Михайла Сапожникова — унікального художника, що працював у Катеринославській губернії. Цей живописець, наразі мало відомий широкій аудиторії, належить до числа тих, чиї роботи деколи складно зрозуміти людині необізнаній, — потрібен тлумач. Таким і виступить Ігор Борисович, котрий допоможе пізнати таємний зміст полотен Сапожникова, розшифрувати в них головне.

Закінчиться «Вечір в Художньому музеї» проектом Лесі та Віталія Рожкових «Музичний музей»: піаністка та саксофоніст виконають твори різних стилів і різних епох.

На пам'ять про арт-подію у його відвідувачів залишаться не лише приємні спогади, але і невеликі подарунки.

«Рідна країна»

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути