chrome firefox opera safari iexplorer

В Україну все-таки повернули «зимовий час»

18 жовтня 2011 о 22:00

18 жовтня Верховна Рада скасувала ухвалену Постанову від 20 вересня 2011 року № 3755-VI «Про зміну порядку обчислення часу на території України», якою в Україні фіксувався час, установлений з 27 березня 2011 року (під час останнього переходу на літній час).

Таким чином, Україна повертається до практики щорічного переведення годинників на «зимовий» та «літній» час.

За відповідну Постанову (реєстр. № 9297) проголосували 295 народних депутатів із 349 зареєстрованих у сесійній залі.

Також цією Постановою парламент рекомендує Кабінету Міністрів України протягом одного місяця з дня набрання чинності цією Постановою внести на розгляд Верховної Ради України проект закону щодо порядку обчислення часу на території України.

Довідково

Практика щорічного переходу на «зимовий» і «літній» час застосовується зараз у більш ніж 100 країнах світу. На думку експертів, це сприяє раціональнішому розподілу електроенергії, використанню світлового дня. У ряді країн дата переходу визначається з урахуванням регіональних особливостей.

Терміни дії «літнього» часу в Україні вводили, відповідно до рекомендацій Європейської економічної комісії ООН, для гармонізації відліку часу на території всієї Європи і довколишніх країн.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 13 травня 1996 року, перехід на «літній» час в Україні здійснювали в останню неділю березня о 3-й годині, а перехід на «зимовий» час (тобто, переведення годинника на годину назад, чим скасовували «літній» час) — в останню неділю жовтня о 4-й годині.

«Рідна країна»

25 квітня

Інші дати
Вероніка Черняхівська 
1900 – українська письменниця, поетеса-лірик, перекладачка (медичні праці, «Місячна долина» Дж. Лондона, «Прорість» Е. Золя, «Олівер Твіст» Ч. Діккенса). Онука письменника М. Старицького.
Розгорнути
Народився Микола Трублаїні (Трублаєвський Микола)
(1907, с. Вільшанка, Вінницька область – 1941) - український письменник, автор творів для дітей та юнацтва - «Мандрівки», «Шхуна «Колумб», науково-фантастичного роману «Глибинний шлях».
«Будь хоробрим, витривалим. Це потрібно для Батьківщини, для тебе самого. Учись у мужніх, кмітливих, стійких, наслідуй їх. Вони допоможуть тобі стати справжнім громадянином...» (Микола Трублаїні)
Розгорнути