chrome firefox opera safari iexplorer

Культурно-інформаційний проект «Україна читає»

16 жовтня 2010 о 13:40

Побутове листування на берестяних грамотах, Анна Ярославна – французька королева, що вміє писати, бібліотека Ярослава Мудрого, відгуки іноземців про грамотність жінок Гетьманщини, братські школи, колегії, Могилянська Академія. Проект «УКРАЇНА ЧИТАЄ» відновлює багатовікову книжну й освітню традицію в Україні. Україна читає. Україна пізнає. Мудра нація – багата країна!

В рамках проекту проводиться акція «Подаруй українську книжку»

Ця акція покликана надати громадську підтримку спустошеним сільським бібліотекам. Наше завдання – спільними зусиллями зробити так, аби якісна українська книжка потрапила в руки читачів з найвіддаленіших закутків нашої країни. Ми робимо крок до спільноти цікавих і начитаних людей, незалежно від місця проживання. Бібліотека твого села – наступна! Щоразу, виїжджаючи п’ятничного вечора з міста, прихопи з полиці свою улюблену книжку і завези її до сільської бібліотеки. Ця акція не має дедлайнів, тому хай це стане ще однією твоєю традицією.

Подаруй книжку сільській бібліотеці – створи країну цікавих співрозмовників!
Як я можу долучитися?
Змінити світ легко – зроби крок в акції «Подаруй українську книжку»: даруй художню або наукову книгу українською мовою сільській бібліотеці під час кожних відвідин села!
Для цього:

  1. Придбай або вибери зі своєї полиці хорошу сучасну книгу українською мовою для будь-якого віку, що була б цікавою тобі чи твоїм дітям.
  2. Якщо обрати таку книгу важко або ти хочеш, щоб твій подарунок був не лише цікавим і корисним, а й вкрай потрібним – скористайся «списком бажань» (wishlist) бібліотеки села – це саме ті книги, яких їм бракує!!! (веб-сторінки списків бажань дивись нижче) або звернись за порадою до організаторів.
  3. Під час наступних відвідин села– подаруй книгу сільській бібліотеці або передай книгу іншим зручним для тебе способом (через організаторів, поштою, замов у інтернет-книгарні).

Жоден з Кроків акції не має дедлайну – долучись прямо зараз!

Крок перший. Читає Легедзине (Черкаська область)

Крок перший акції «Подаруй українську книжку» розпочався 31 липня 2010 року під час третьої традиційної Легедзинської Толоки. Перепусткою на подію цього року стала Книжка.

У мешканців села Легедзине, що на Черкащині, є дві бібліотеки: сільська і шкільна. Маючи аж дві читальні, вони позбавлені задоволення брати до рук нові і цікаві книжки. Поповнення у сільській бібліотеці за останній рік не було, минулого року завезли з десяток книжок, що видаються за державний кошт, – оце й усе. Більшість книжок – залишки радянської доби – пожовклі та морально застарілі.

Художню літературу мешканці Легедзиного перечитали по кілька разів, а про нову лише краєм вуха чули. Крім того, сільська бібліотека не опалюється, тому взимку читачі не мають змоги читати книжки у читальній залі, а школярі – робити нотатки для рефератів.

Сільська школа має свою бібліотеку (кімнатку 2 на 3 метри), де основні користувачі – школярі. Окрім підручників, на поличках видніється кілька хрестоматій. З нового – Рильський і Франко. Найчастіші відвідувачі – діти 1-4 класів. Коли цікавишся, чому саме так, бібліотекарка вказує на невеличку поличку, де лежить кілька яскравих, проте потертих, книжок з казками. Для дітей старшого віку просто нема що читати...

Список бажань (wishlist) бібліотеки с. Легедзине — http://legedzyne.reads.wishes.in.ua
Адреса: Черкаська обл., Тальнівський р-н, с. Легедзине.
• Про Легедзине
Музей «Трипільська культура» Археологічні розкопки ТОЛОКА Скіфські кургани Кіностудія «Мальва» Хореографічний колектив «Візерунок» Трипільський скансен Фільм-казка «Чорний Козак» Готський некрополь
Повстання 1920-го року Гурт автентичного співу «Ойра»
...А ще ДВІ БІБЛІОТЕКИ, полиці яких снять новими книгами.

Крок другий. Читає Космач (Івано-Франківська обл.)

Крок другий акції «Подаруй українську книжку» розпочався 24 серпня 2010 року до Дня Незалежності України. Під час цього Кроку ми збираємо книжки для шкільної бібліотеки, що знаходиться на присілку Бані у с. Космач.

У селі Космачі знаходиться сільська бібліотека, шкільна бібліотека сільської середньої школи та бібліотеки чотирьох присілкових шкіл. На відміну від сільської бібліотеки, присілкові шкільні бібліотеки надзвичайно бідні, книги застарілі, а більшість – російськомовні. Одна з таких бібліотек у школі на присілку Бані, яка знаходиться за півтори години ходу від центру села, тому діти з присілку не мають змоги навідуватись часто до основної книгозбірні і хочуть мати власну бібліотечку. Шкільні бібліотеки села Космач потребують нашої опіки.

Переліку книг бібліотека не може надати, оскільки фонд дуже бідний, а україномовних книг просто обмаль. Щоб зорієнтувати учасників акції у необхідній літературі, пропонуємо декілька категорій:
— художня література (українська та світова класика в українському перекладі),
— історична література (для школярів),
— дитяча література (для молодшого шкільного віку, зокрема, казки),
— пригодницька література, фантастика,
— довідкова література (словники, зокрема, з української мови, енциклопедії).

Адреса: Івано-Франківська область, Косівський район, с. Космач.
• Про Космач
Камінь Олекси Довбуша Хата композитора Філарета Колесси Музей Олекси Довбуша
Карпатські гори ФЕСТИВАЛЬ «ВЕЛИКДЕНЬ У КОСМАЧІ» Полонина
...А ще БІБЛІОТЕКИ, полиці яких снять новими книгами.

Крок третій. Читає Малехів (Львівська обл.)

Крок третій акції «Подаруй українську книжку» розпочався 10 вересня 2010 року за підтримки Ліги студентів Асоціації правників України.

У мешканців села Малехів, що на Львівщині, є одна сільська бібліотека. Відвідувачі шкільної бібліотеки приходять до бібліотека села в надії знайти хоч якісь книги, необхідні в навчанні, але й тут їх обмаль. Мешканці Малехова лише чули про нові гарні книги, бо постійного оновлення не відбувається, як і в інших бібліотеках. Малехівська дітвора теж раділа б новим кольоровим книжкам...

Список бажань (wishlist) бібліотеки с. Малехів — http://malekhiv.reads.wishes.in.ua/
Адреса: Львівська обл., Жовківський р-н, с. Малехів.

Крок четвертий. Читає Старий Кривин (Хмельницька обл.)

Крок четвертий Акції «Подаруй українську книжку» розпочався 30 вересня 2010 року за підтримки Української бібліотечної асоціації, Ліги студентів Асоціації правників України та молодіжної обмінної програми «Канада. Світ. Молодь». Цей Крок приурочено до Всеукраїнського дня бібліотек. Цього разу книги збираються для бібліотеки села Старий Кривин Хмельницької області.

У мешканців села Старий Кривин, що на Хмельниччині, є одна сільська бібліотека із просторою читальною залою. Світле тихе приміщення могло б привернути увагу багатьох потенційних читачів, якби не книги, які залишились ще з радянських часів.

Список бажань (wishlist) бібліотеки с. Старий Кривин — http://staryykryvyn.reads.wishes.in.ua/
Адреса: Хмельницька обл., Славутський р-н, с. Старий Кривин.
• Про Старий Кривин
Залишки Палацу Яблоновських Парк палацу Яблоновських Воскресеньська церква 1763 РОКУ Поблизу – Острозька академія (15 км)
...А ще БІБЛІОТЕКА, полиці якої снять новими книгами.

Крок п’ятий. Читає Червоне (Житомирська обл.)

30 жовтня 2010 року відбувся п’ятий крок Акції «Подаруй українську книжку» в рамках Культурно-інформаційного проекту «Україна читає». Цього разу книги збиралися для бібліотеки смт Червоне Житомирської області.

У мешканців селища Червоне, що на Житомирщині, одна з найбільших сільських бібліотек у районі. Сюди приходять по книжку й мешканці сусідніх сіл, і учні сільської школи. Але нових книжок тут, як завжди, бракує.

Школярам потрібні книги за новою шкільною програмою з літератури, правознавства та економіки. А для дорослих читачів книги – це знання, які можна застосувати на практиці, тому тут будуть раді книгам з сільського господарства, цукрового виробництва та історичній літературі.

До того ж, бібліотека Червоного вийшла у другий тур конкурсу на комп’ютеризацію сільських бібліотек. Отже, все, чого їй не вистачає, це сучасних українських книжок.

Владислав Чубур (смт Червоне, Житомирська обл.), ініціатор п’ятого кроку Акції «Подаруй українську книжку. Читає Червоне». Тел. 093 527 33 82.

«Список бажань» бібліотеки смт Червоне — http://chervone.reads.wishes.in.ua/

Більше про Червоне — http://chervone.com/index/0-2
Адреса: Житомирська обл., Андрушівський р-н, смт Червоне

Крок шостий. Читає Вільнянськ (Запорізька обл.)

3 грудня 2010 року розпочинається шостий Крок акції «Подаруй українську книжку», під час якого відбуватиметься збір книжок для дитячої бібліотеки містечка Вільнянськ у Запорізькій області. Захід проводиться за підтримки Ліги студентів Асоціації правників України, а зокрема Запорізького осередку.

Вільнянськ, що знаходиться у Запорізькій області, має дві бібліотеки: дорослу та дитячу. Дитяча бібліотека знаходиться в стані занепаду, і для маленьких читачів не залишається вибору, як перечитувати книги по кілька разів. Кожного тижня діти навідуються до книгозбірні з надією побачити на полиці нову книжку.

«Cписок бажань» (wishlist) бібліотеки Вільнянська — http://vilnyansk.reads.wishes.in.ua — (це саме ті книги, яких їм бракує!!!)

Ксенія Мяснянкіна (м. Запоріжжя), керівник Центру соціальних програм Ліги студентів АПУ, координатор шостого Кроку акції «Подаруй українську книжку. Читає Вільнянськ». Тел. 063 661 66 50.

Крок сьомий. «Читають Феськи»

Цього разу ми збираємо книги для бібліотеки села Феськи у Харківський обл.

У Феськівській сільській раді, що знаходиться в Харківській області, минулого року було ще 2 бібліотеки, а вже з січня цього року залишилась одна в с. Феськи.

Саме до цієї бібліотеки звертаються тепер за книжками мешканці 7-ми навколишніх сіл.

Поповнення у сільській бібліотеці за останній рік не було, державі «економніше» закрити, ніж підтримувати, та економити на опаленні бібліотеки узимку.

Найчастіші відвідувачі – діти, яким бракує світової та української дитячої літератури, періодичних видань діткам 1-3 класів.

Тож подаруйте цим читачам можливість мандрувати океанами, морями, пустелями, хмарами по цілому світу, перемагати злодіїв, загартовувати характер, поринати у мрії…

«Список бажань» (wishlist) бібліотеки с. Феськи — http://fesky.reads.wishes.in.ua/

Адреса: Харківська обл., Золочівський р-н, с.Феськи.

Денис Новойдарський (м. Харків), ініціатор сьомого Кроку Акції «Подаруй українську книжку».  Тел. 097 294 755 8

Контакти Оргкомітету проекту:

Вікторія Афанасьєва (Київ), координатор проекту «Україна читає». Тел. 093 833 533 7, е-скринька: Ukraine.reads@gmail.com

Ми на Facebook: http://www.facebook.com/group.php?gid=143495075676854 (постійне оновлення інформації про події, учасників та результати Акції, світлини).

19 травня

Інші дати
Народився Анатолій Добровольський
(1910, с. Буки, Житомирська область – 1988), український архітектор. Один за авторів проекту планування й забудови Хрещатика і прилеглих кварталів, Московського мосту в Києві. Головний архітектор м. Києва (1950-1955).
Розгорнути
Народився Микола Євшан
(1889, с. Войнилів Івано-Франківська область – 1919) - український літературний критик, літературознавець і перекладач.
«Всякий ідеал, щоби він був корисний, щоби був дійсною силою, мусить виходити тільки з життя, мусить звертатись до життя, кінцеву ціль покласти в житті» (Микола Євшан).
Розгорнути

Новини Дивитися всі