chrome firefox opera safari iexplorer

У Тернополі збирають книжки для гардемаринів

03 травня 2011 о 15:18

У Тернополі представники Спілки української молоді в рамках акції «Подаруй книгу українському гардемарину!» розпочали збір книг для військово-морського ліцею в Севастополі.

Як пояснили в обласній організації СУМ в Україні, книги збираються для створення україномовної бібліотеки в першому в Україні військово-морському ліцеї.

Ініціатори акції пропонують тернополянам приносити книги на історичну, військову тематику, а також пригодницькі чи наукові видання.

При цьому вони наголошують, що йдеться про духовний розвиток наступних поколінь українських моряків, відтак закликають приносити книги, зміст яких відповідає засадам моральності та шляхетності.

Збиратимуть книги у Тернополі до 15 травня, після чого передадуть їх до Севастополя.

Довідка УНІАН. Військово-морський ліцей у Севастополі був відкритий 1 вересня 2009 року. Зараз в ліцеї на двох курсах навчаються 97 юнаків з різних регіонів України. Ліцеїсти забезпечені житлом, військовою формою та всім необхідним, але потребують допомоги у комплектуванні бібліотеки.

 

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути