chrome firefox opera safari iexplorer

Алкоголь більш небезпечний для людей, ніж наркотики

01 листопада 2010 о 10:16

Алкоголь більш небезпечний для людей і суспільства в цілому, ніж наркотики. До такого висновку прийшли британські експерти після дослідження, в ході якого проводився порівняльний аналіз: який негативний вплив на людський організм і суспільство надають вживання алкогольних напоїв і різних наркотичних засобів.

Враховувалися різні критерії: як швидко розвивається залежність, ступінь впливу на психіку, якої шкоди завдає організму, яку роль відіграє в руйнуванні сім'ї, у скільки обходиться суспільству в плані економічного збитку — витрати на боротьбу з поширенням, втрата робочого часу, злочинність, лікування, утримання у в'язницях і т.п.

Згідно з результатами досліджень, оприлюдненими в неділю на сайті авторитетного міжнародного медичного журналу Lancet, найбільш згубними для індивідуумів визнані героїн, крек і синтетичний наркотик метамфетамін. Але по негативному соціальному ефекту на перше місце вийшов алкоголь, за яким слідують героїн і крек. Марихуана і такі синтетичні наркотичні субстанції, як ЛСД та екстазі, виявилися далеко позаду.

Зайняти верхню сходинку в цьому своєрідному «табелі про ранги» алкоголю, за словами експертів, допомогли його доступність і поширеність, а також руйнівні наслідки не тільки конкретно для тих, хто їм зловживає, а й для оточуючих людей. «Ви тільки подивіться, що коїться на кожному футбольному матчі», — прокоментував висновки дослідження професор психіатрії Амстердамського університету Вім ван ден Брінк.

Експерти також врахували, що надмірне споживання алкогольних напоїв згубно позначається буквально на всіх органах людини, є однією з основних причин дорожньо-транспортних пригод та скоєння злочинів.

Автори дослідження переконані, що оголосити поза законом виробництво і продаж алкоголю було б непрактично і неправильно. «Ми не можемо повернутися до часів дії сухого закону (у США, з 1920 по 1933 рр...), — зазначив Леслі Кінг, радник Європейського центру моніторингу наркотиків і наркоманії, штаб-квартира якого знаходиться в Лісабоні. — Алкоголь занадто укорінився в нашій культурі і нікуди не дінеться».

На думку Кінга, у протистоянні «зеленого змія» урядам слід більше витрачати коштів на просвітницькі програми, зосередитися на лікуванні алкоголіків, підвищувати ціни на спиртову продукцію.

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути