chrome firefox opera safari iexplorer

Алкоголь більш небезпечний для людей, ніж наркотики

01 листопада 2010 о 10:16

Алкоголь більш небезпечний для людей і суспільства в цілому, ніж наркотики. До такого висновку прийшли британські експерти після дослідження, в ході якого проводився порівняльний аналіз: який негативний вплив на людський організм і суспільство надають вживання алкогольних напоїв і різних наркотичних засобів.

Враховувалися різні критерії: як швидко розвивається залежність, ступінь впливу на психіку, якої шкоди завдає організму, яку роль відіграє в руйнуванні сім'ї, у скільки обходиться суспільству в плані економічного збитку — витрати на боротьбу з поширенням, втрата робочого часу, злочинність, лікування, утримання у в'язницях і т.п.

Згідно з результатами досліджень, оприлюдненими в неділю на сайті авторитетного міжнародного медичного журналу Lancet, найбільш згубними для індивідуумів визнані героїн, крек і синтетичний наркотик метамфетамін. Але по негативному соціальному ефекту на перше місце вийшов алкоголь, за яким слідують героїн і крек. Марихуана і такі синтетичні наркотичні субстанції, як ЛСД та екстазі, виявилися далеко позаду.

Зайняти верхню сходинку в цьому своєрідному «табелі про ранги» алкоголю, за словами експертів, допомогли його доступність і поширеність, а також руйнівні наслідки не тільки конкретно для тих, хто їм зловживає, а й для оточуючих людей. «Ви тільки подивіться, що коїться на кожному футбольному матчі», — прокоментував висновки дослідження професор психіатрії Амстердамського університету Вім ван ден Брінк.

Експерти також врахували, що надмірне споживання алкогольних напоїв згубно позначається буквально на всіх органах людини, є однією з основних причин дорожньо-транспортних пригод та скоєння злочинів.

Автори дослідження переконані, що оголосити поза законом виробництво і продаж алкоголю було б непрактично і неправильно. «Ми не можемо повернутися до часів дії сухого закону (у США, з 1920 по 1933 рр...), — зазначив Леслі Кінг, радник Європейського центру моніторингу наркотиків і наркоманії, штаб-квартира якого знаходиться в Лісабоні. — Алкоголь занадто укорінився в нашій культурі і нікуди не дінеться».

На думку Кінга, у протистоянні «зеленого змія» урядам слід більше витрачати коштів на просвітницькі програми, зосередитися на лікуванні алкоголіків, підвищувати ціни на спиртову продукцію.

20 квітня

Інші дати
Павло Луспекаєв
1927 –  кіноактор. Знімався в фільмах: роль Верещагіна («Біле сонце пустелі»), «Республіка ШКІД», «Піднята цілина», «Вся королівська рать».
Розгорнути
Ґео (Юрій) Шкурупій 
1903 – український прозаїк, поет, представник напрямку панфутуризм; редактор, кіносценарист.
Розгорнути
 Володимир Шульгін 
1894 – студентський діяч, син Якова Шульгіна, організатор і керівник Української Студентської Громади в Києві. Загинув у бою під Крутами.
Розгорнути