chrome firefox opera safari iexplorer

Екологи проти дозволу на полювання у заповідниках

15 грудня 2010 о 20:26

Київський еколого-культурний центр закликає народних депутатів України не ухвалювати законопроект про полювання у заповідниках.

Директор КЕКЦ Володимир Борейко повторно звернувся з відкритим листом до голови Верховної Ради України Володимира Литвина з проханням «не ганьбити Верховну Раду і не ухвалювати скандальний законопроект про полювання в заповідниках».

Як відомо, 2 грудня 2010 року у Верховній Раді зареєстровано Законопроект (реєстр.№7421) про внесення змін до Закону України «Про природно-заповідний фонд України». Депутати М.Комар, В.Камчатний, І.Рибаков, В.Каплієнко і Г.Задирко пропонують парламенту скасувати заборону на полювання в зонах антропогенного ландшафту біосферних заповідників, на території заказників, в охоронних зонах територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

Екологи нагадали, що у жовтні цього року аналогічний за змістом законопроект (реєстр. № 7288) був підготовлений народними депутатами В.Макеєнком і Л.Клімовим, однак, завдяки активній позиції екологічних організацій та ЗМІ, проект закону був відкликаний його авторами.

На переконання еколого-культурного центру, полювання в нинішніх умовах є не просто забавою, а екологічно небезпечним видом діяльності. За інформацією експертів, через полювання за останні 15 років в Україні чисельність кабана, козулі, диких гусаків, лосів та інших мисливських тварин знизилася на 30-70%.

На бік екологів став і Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко, який направив відповідне звернення Прем’єр-міністру України Миколі Азарову, де попросив роз’яснити позицію Кабінету Міністрів щодо активних намагань скасувати заборону на здійснення мисливства у заповідних зонах.

Віце-спікер наголосив, що у супровідних документах до проекту закону авторами не надано жодного аргументу, який свідчив би про екологічну допустимість мисливства на відповідних територіях, або вказував на те, що у січні 2010 року законодавець помилився, встановлюючи заборону на мисливство в зазначених на зонах.

«Переконаний, будь-яке рішення про послаблення чи зміну охоронного режиму територій та об’єктів природно-заповідного фонду, включаючи біосферні заповідники, має прийматися лише з урахуванням обґрунтованих експертних висновків відповідних наукових, громадських та інших організацій екологічного профілю», — підкреслив він.

Віце-спікер також звернув увагу на те, що на сьогодні відсоток заповідності України ледь сягає 7 % проти європейських показників 12-15 % від території країни.

За матеріалами www.radioera.com.ua та http://tomenko.kiev.ua

25 липня

Інші дати
Аркадій Сорока
1921 – народний художник України. Працював у жанрах натюрморту, пейзажу, портрета. Автор батальних діорам, жанрових та історичних картин.
Розгорнути
Народився Юліан Кулаковський
(1855, Литва – 1919) – історик, археолог, Фахівець з історії Північного Причорномор'я, Візантії, Стародавнього Риму. Проводив археологічні дослідження античних пам»яток півдня України (Ольвія, Пантікапей). Автор 3-томника «Історія Візантії».
І тільки Рим один до Риму міг рівнятись, І Риму одного міг тільки Рим жахатись. Було бо писано у книзі судьбовій, Щоб скрізь підносив він тріумфу горді брами, Законом для землі поставив присуд свій, А серця мужністю зрівнявся з небесами! (Микола Зеров)
Розгорнути