chrome firefox opera safari iexplorer

На новорічні свята столичні театри приготували для дітей казки-хіти

28 грудня 2010 о 20:21

Традиційний новорічний парад–але з театральних прем’єр для дітей напередодні 2011–го видався значно скромнішим, ніж у попередні роки.

Кілька театрів спромоглися на нові постановки для найменших глядачів, але більшість, видобувши з «архівів» казки, які вже були у репертуарі, пропонуватимуть «продукт, перевірений часом».

Театр оперети про дітей намагається пам’ятати завжди. Маючи в своєму репертуарі кілька спектаклів для найменших — «Лампа Аладдіна», «Чиполліно», «Білосніжка та семеро гномів» — до Нового року театр доповнив цей список виставою «Пригоди бременських музикантів».

Відому казку братів Грімм в Опереті поставила народна артистка України Тамара Тимошко–Горюшко. Автори вистави дуже розраховують на те, що костюми у стилі середньовіччя та жива оркестрова музика додадуть ще більше позитиву історії про Принца, Принцесу та їхніх чотириногих друзів.

Театр опери і балету для дітей запрошує малечу на нову виставу «Дванадцять місяців». Вибір цієї казки Самуїла Маршака режисер Оксана Тараненко пояснює так: «У «Дванадцяти місяцях» чудес — на цілий рік, а все відбувається впродовж двох днів. Щоб розповісти казку в театрі, треба вдихнути життя в кожну її частину, в явища, предмети, персонажів, слова та музику».

До цього процесу у Театрі опери і балету підійшли відповідально. Декорації чітко розмежовують місце дії — ліс, що дихає казкою, гламурний палац із королівським троном, який вінчає корона, непривітна хата Мачухи — але разом із тим герої об’єднують їх в одне ціле.

Вистава багатолюдна — одних місяців, як ми пам’ятаємо, 12, а ще ж Принцеса, Мачуха, її Донька, Професор, Вовк... Плюс лісові мешканці. А також — Жаринки, Сніжинки, Проліски. Ця вистава дозволить малечі не тільки добре розважитися, а й по–новому, через призму казки, сприйняти батьківські настанови добре вчитися, поважати один одного, любити рідних.

«Дванадцять місяців» Театру опери і балету для дітей — не єдині в театральній афіші міста. Цю ж п’єсу Маршака минулого року в ТЮГу поставив Максим Михайліченко і сьогодні саме вона є канікулярною фішкою театру.

Ще однією виставою, яка під час канікул матиме два щоденні «ефіри», буде «Бал казок». Театри імені Франка та Лесі Українки також пропустили дитячі прем’єри: Українська драма з нагоди зимових свят запрошує на «Новорічну Одіссею», поставлену Ксенією Ромашенко ще в 2006 році, Російська драма пропонує розважитися разом із героями вистави «Новорічні сюрпризи», датованої 2003 роком.

Молодий театр покаже новорічну фантазію 2006 року випуску «Як залізний вовк зиму врятував» (за мотивами українських народних казок).

Людмила Олтаржевська, «Україна молода»

6 лютого

Інші дати
Народився Дмитро Григорович
1883 –  український авіаконструктор, творець першого гідролітака‑винищувача. Спроектував 80 типів літаків (майже 40 з них будувалися серійно), створив потужну школу талановитих учнів, творців авіаційної і космічної техніки.
Розгорнути
Народився Олег Орач (Комар)
(1940, с. Благовіщенка Запорізької обл. - 2005) - український письменник, журналіст, перекладач. Автор низки поетичних збірок, книжок для дітей; упорядник спогадів про Василя Стуса "Не відлюбив свою тривогу ранню".
Розгорнути
Оксани-веснопровісниці, Дороти
Яка Оксана, така й весна. В лютім Дорота заповідає сніги і болота.
Розгорнути