chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні стартувала акція «Збережи ялинку»

03 грудня 2010 о 00:55

Замість ялинки — зимовий букет. В Україні стартувала акція «Збережи ялинку». У такий спосіб екологи хочуть привернути увагу суспільства до проблеми масштабного вирубування хвойних дерев у новорічно-різдвяний період. Цьогоріч акцію розпочали з майстер-класу.

Зоя Ружин у виготовленні різдвяних прикрас не аматор. Майже десять років виготовляє і прикрашає ялинки для музеїв, виставок і державних органів. Втім ідея створити різдвяне дерево з гілок з'явилася випадково.

Зоя Ружин, заслужений працівник культури України: «Коли під Новий рік, я йшла підземним переходом, я згадала, що в мене нема вдома ялинки, я побачила гору ялинкових отаких гілок. І той же час я уявила собі на одному цвяху. В мене в голові конструкція в голові зразу».

Щоб зробити зимовий букет, озброїтися треба кількома метрами мотузки, оберемком гілок з хвойного дерева та прикрасами. Далі все залежить від уяви.

Зоя Ружин, заслужений працівник культури України: «Вдома може бути, картина висіти на цвяшку, може бути годинник. І не псувати стіну, а використати те місце уже із тим цвяхом, яке у вас є в квартирі».

Година праці — і на стіні справжня Новорічна гостя. Прикрашати її можна всім — від звичайних ялинкових іграшок до бубликів. Втім головна цінність цього зимового букету — збережені дерева. В новорічний період їх тисячами вивозять на ринки.

Тетяна Тимочко, голова Всеукраїнської екологічної ліги: «Ми маємо з одного боку, дати в суспільство позитивні сигнали щодо формування інакшого ставлення. Але ми маємо змусити органи державної влади, місцевого самоврядування взяти під жорсткий контроль продаж цих ялинок».

Замість вирубаних екологи закликають прикрашати ялинки в горщиках. Їх можна купити або взяти в оренду тільки на різдвяні свята.

Фото з сайту http://www.ukraflora.com.ua
.

9 жовтня

Інші дати
Народився Михайло Кравчук
(1892, с. Човниця Волинської обл.-1942) - визначний український математик, педагог та громадський діяч, академік ВУАН. Автор української алгебраїчної та геометричної термінології. Організатор першого Київського математичного товариства та першої математичної олімпіади школярів (1935).
Розгорнути
Народився Микола Бажан
(1904, м. Кам»янець-Подільський, Хмельницька область - 1983) — український письменник, філософ, громадський діяч, перекладач, організатор і видавець багатьох універсальних видань. Автор творів «Майстер залізної троянди», «Політ крізь бурю», «Розмова сердець», «Клятва», переклав українською мовою «Витязь в тигровій шкурі» Шота Руставелі.
О земле юрб і добр, о земле сил і дій, Я кожну яв твою зв'яжу і відокремлю В єдиній складності твоїй. Тебе до пня, до дна тебе й до краю Всю вичерпать і розітнути суть! Тебе, немов мету і жертву, розкриваю Й не можу до кінця збагнуть, Бо мудрости й буття неісходима путь (Микола Бажан)
Розгорнути