chrome firefox opera safari iexplorer

Молодь проти нового законопроекту про вищу освіту

14 січня 2011 о 13:38

Всеукраїнська молодіжна організація «Фундація регіональних ініціатив» (ФРІ) виступає проти прийняття Верховною Радою нового законопроекту “Про вищу освіту” (№ 7486-1).

Як ідеться у заяві організації, цей законопроект загрожує «ще більше комерціалізувати освіту в Україні» та може призвести до звуження права громадян на освіту та принципу доступності освіти, що закріплені у Конституції.

На думку ФРІ, проект закону містить кілька одіозних норм.

Так, за висновками фундації, документ дозволяє адміністраціям вищих навчальних закладів необмежено збільшувати розмір плати за навчання студентів-контрактників.

“Формулювання міністерського проекту загрожує збільшенням під час навчання плати з поправкою на індекс інфляції, а також на деякий нерегламентований ректорський “ікс”, — пояснюють у молодіжній організації. — “Сьогодні ж чинний Закон “Про вищу освіту” гарантує, що протягом усього строку навчання розмір плати змінюватись не може. Досі ця гарантія неодноразово дозволяла студентам-контрактникам вигравати у суперечках з ректоратами, якщо ті намагались невиправдано збільшувати ціну за навчання”.

Також, як інформує ФРІ, законопроект № 7486-1 пропонує скасувати прив’язку плати навчання і надання додаткових освітніх послуг до гривні.

Крім того, як зазначають у молодіжній організації, законопроектом пропонується вилучити гарантію про прийняття на перший курс за безплатною формою навчання студентів дистанційної (заочної), вечірньої та екстернатної форм навчання.

Решта небезпечних норм проекту, як стверджують у ФРІ, загрожує повернути високий рівень хабарництва у школи та виші на стадії вступу абітурієнтів, а також ліквідувати один із здобутків чинного закону № 1798-VI щодо питань студентського самоврядування, прийняття якого роками добивались студентські та молодіжні організації.

«Тож ми просимо членів Комітету ВР з питань науки і освіти не направляти законопроект № 7486-1 на перше читання без проведення комітетських слухань за участі, перш за все, студентських та молодіжних організацій», — зауважив голова фундації Євген Демченко.

1 грудня

Інші дати
День працівників прокуратури
Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.
Розгорнути
Народився Микола Леонтович
(1877, с.Монастирок, Вінницька область - 1921) – український композитор, хоровий диригент, Його обробка для хору народної пісні «Щедрик» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».
Розгорнути
Народився Платон Воронько
(1913, с. Чернеччина, Сумська область – 1988) – український письменник, публіцист. Автор поетичної збірки «Повінь».
«У моєї доні Оченята сонні, Рученьки, Мов з вати, Доня Хоче спати... Ніч прийшла Тихенька, Спи, Моя маленька...» (Платон Воронько)
Розгорнути
Народився Платон Майборода
(1918, с.Пелехівщина, Полтавська область – 1989) –український композитор, автор численних пісень і хорів, обробок народних пісень ( «Пісня про рушник», «Якщо ти любиш», «Ми підем де трави похилі», «Київський вальс»).
А чи ранньою, чи пізньою, Як цвістимуть всі сади, Я прийду до тебе піснею, Тільки прагни, тільки жди…(Платон Майборода)
Розгорнути
Народився Георгій Майборода
(1913, с. Пелехівщина Полтавської обл. - 1992) - український композитор. Автор багатьох опер, симфоній, концертів для голосу з оркестром, для скрипки з оркестром, симфонічних варіацій для віолончелі з оркестром, хорів, романсів.
Розгорнути