chrome firefox opera safari iexplorer

Молодь проти нового законопроекту про вищу освіту

14 січня 2011 о 13:38

Всеукраїнська молодіжна організація «Фундація регіональних ініціатив» (ФРІ) виступає проти прийняття Верховною Радою нового законопроекту “Про вищу освіту” (№ 7486-1).

Як ідеться у заяві організації, цей законопроект загрожує «ще більше комерціалізувати освіту в Україні» та може призвести до звуження права громадян на освіту та принципу доступності освіти, що закріплені у Конституції.

На думку ФРІ, проект закону містить кілька одіозних норм.

Так, за висновками фундації, документ дозволяє адміністраціям вищих навчальних закладів необмежено збільшувати розмір плати за навчання студентів-контрактників.

“Формулювання міністерського проекту загрожує збільшенням під час навчання плати з поправкою на індекс інфляції, а також на деякий нерегламентований ректорський “ікс”, — пояснюють у молодіжній організації. — “Сьогодні ж чинний Закон “Про вищу освіту” гарантує, що протягом усього строку навчання розмір плати змінюватись не може. Досі ця гарантія неодноразово дозволяла студентам-контрактникам вигравати у суперечках з ректоратами, якщо ті намагались невиправдано збільшувати ціну за навчання”.

Також, як інформує ФРІ, законопроект № 7486-1 пропонує скасувати прив’язку плати навчання і надання додаткових освітніх послуг до гривні.

Крім того, як зазначають у молодіжній організації, законопроектом пропонується вилучити гарантію про прийняття на перший курс за безплатною формою навчання студентів дистанційної (заочної), вечірньої та екстернатної форм навчання.

Решта небезпечних норм проекту, як стверджують у ФРІ, загрожує повернути високий рівень хабарництва у школи та виші на стадії вступу абітурієнтів, а також ліквідувати один із здобутків чинного закону № 1798-VI щодо питань студентського самоврядування, прийняття якого роками добивались студентські та молодіжні організації.

«Тож ми просимо членів Комітету ВР з питань науки і освіти не направляти законопроект № 7486-1 на перше читання без проведення комітетських слухань за участі, перш за все, студентських та молодіжних організацій», — зауважив голова фундації Євген Демченко.

9 грудня

Інші дати
Народився Борис Грінченко
(1863, с. Вільховий Яр, Сумська область - 1910) — український письменник, педагог, лексикограф, літературознавець, громадсько-культурний діяч. Автор фундаментальних етнографічних, мовознавчих, літературознавчих та педагогічних праць, історичних нарисів, перших підручників з української мови й літератури. Укладач чотиритомного тлумачного «Словаря української мови». Один із організаторів і керівників товариства «Просвіта».
Ще не вмерла Україна, Але може вмерти: Ви самі її, ледачі, Ведете до смерти! Не хваліться, що жива ще Наша воля й слава: Зрада їх давно стоптала, Продала, лукава! (Борис Грінченко)
Розгорнути
Народився Борис Тен (Микола Хомичевський)
(1987, с. Устенське Друге Рівненської обл. -1983) - український перекладач, педагог. Автор збірки сонетів "Зоряні сади", перекладів творів Есхіла, Гомера, Аристофана, Ф. Шиллера, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Л. Толстого та ін. класиків світової літератури.
Розгорнути