chrome firefox opera safari iexplorer

Львів розпочинає марафон «Розкажи дитині казку»

03 лютого 2011 о 12:53

У Львові стартує марафон читання «Розкажи дитині казку». Від завтра щоп’ятниці у садочках міста дітям розповідатимуть казки відомі артисти, спортсмени, журналісти, політики та громадські діячі.

Про це повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

У п’ятницю, 4 лютого, у садочку №43 Василь Вірастюк та Денис Силантьєв розкажуть дітям казку про Динозаврика із книжки «Чудеса маленького міста».

Акцію організовує Львівська міська рада. Партнером марафону є видавництво «Старого Лева», журнал RIA.

У найближчі два місяці в садочках міста казки читатимуть Наталка Карпа, ведучі радіо «Львівська хвиля» Влодко Лучишин та Андрій Великий, ведуча радіо «Люкс FM» Марта Більська, співачка Зоряна, Владіслав Левицький, Андрій Котельник, гурт «Пікардійська Терція» тощо.

Довідка

Марафон читання «Розкажи дитині казку» – промоційна акція Львівської міської ради. Метою такого заходу є заохочення дітей до читання та популяризація щоденного читання.

Нагадаємо, у Львові також проходять майстер-класи відомих артистів у музичних школах. Окрім того, у львівських школах відбувалися майстер-класи з плавання, які проводили Денис Силантьєв та Яна Клочкова.

Також у 2007 та 2008 роках відбувалась акція «Прочитай дитині казку». Дітям читали казки Віталій Кличко, Володимир Гришко, Богдан Бенюк, Олександр Ярмола (лідер гурту «Гайдамаки») та Олександр Положинський (лідер гурту «Тартак»).

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути