chrome firefox opera safari iexplorer

Найкращі роботи конкурсу «Що б я зробив для України»

21 лютого 2011 о 12:40

Підбиваємо підсумки конкурсу на кращі твори за темою «Що б я зробив для України», який був оголошений світоглядним порталом «Рідна країна» з нагоди 20-річчя незалежності та Міжнародного дня рідної мови.

Ми вдячні УСІМ, хто надіслав нам свої роздуми, спостереження, пропозиції та плани для покращення життя у рідній для нас країні!

Приємно також відзначити, що «географія» нашого конкурсу виявилася надзвичайно широкою – вона охопила Кіровоградську, Вінницьку, Миколаївську, Хмельницьку, Рівненську, Запорізьку, Одеську, Київську, Дніпропетровську, Черкаську, Івано-Франківську, Сумську, Волинську, Харківську, Чернівецьку та Чернігівську області.

Ми вирішили, що УСІ, хто надіслав свої роботи для участі у конкурсі, отримають у подарунок «Український щорічник-2011».

Сподіваємося, що кожен день відомі особистості зі сторінок цього ділового щоденника будуть надихати та вмотивовувати Вас до активної роботи. А кожні кроки з реалізації Ваших ідей стосовно майбутнього нашої країни ви зможете фіксувати в окремій рубриці щоденника «Що я зробив для України».

Найкращі твори, які нами були відзначені, як і обіцяли, публікуємо на порталі «Рідна країна».

Оксана Шамрай, м. Дніпропетровськ

«Жили колись вільні люди. Хлопці були працьовиті, дівчата красиві, діти розумні, старці мудрі, а як треба було, то всі вони вміли і за себе постояти і родину захистити…»

Тетяна Несват, Запорізька обл.

«Нам з вами пощастило жити в мальовничих краях, які наповненні духом історії, традиції і культури. Але багато хто з нас навіть не був у сусідній області, а хтось і не знає свого району...»

Іван Демчук, Рівненська обл.

«…або ми перестанемо догоджати режимам різних країн світової спільноти – чи то найближчим сусідам, чи далеким партнерам, і станемо на власний шлях розвитку, зберігаючи свою автентичність, в той же час використовуючи кращі світові зразки розвитку економіки, або ми втратимо спочатку свою індивідуальність, а невдовзі і державність...»

Юлія Пацьора, Вінницька обл.

«Кожен твій день, слово, справа є відповіддю на поставлене завдання — це для рідної країни. Усе, що отримуєш, — цінуй, бережи, використовуй справедливо, примножуй, ділися, віддавай…»

Олена Ткачук, м. Хмельницький 

«Я б хотіла, щоб український народ ніколи не забув традицій, що прийшли до нас ще із давніх-давен. Щоб ми, українці, мали чим пишатися, і не тільки матеріальним становищем, а в першу чергу — своєю індивідуальністю, своїми культурними досягненнями…»

Вікторія Савчук, студентка 1 курсу, м. Луцьк

«…Можу вивчати традиції нашого народу, а не вірити китайському фен-шую. Можу читати братику на ніч українські казки, розповідати про українські традиції своїм друзям…»

Тетяна Кроха, учениця 11 класу, Черкаська обл. 

«Я б взагалі пенсійний вік довела до 50 років для жінок і 55 для чоловіків. А ті, хто це придумав, нехай працюють хоч і до 70 років, у них я бачу здоров'я на придумки вистачає…»

Владислав Спицький, учень 11 класу, Черкаська обл.

«…Невже ми стали настільки черстві, настільки закохані у своє «я», що нас перестала хвилювати доля наших оточуючих, доля нашої рідної землі?!»

Катерина Івкова

«…Ну а от — мої власнi вiршi, якi я написала для Украiни…»

22 квітня

Інші дати
22 квітня відзначають:
  • Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі).
Розгорнути
Народився Анатолій Михайленко
(1939, хутір Комуна Полтавської обл. - 2007) - український письменнник, журналіст, видавець. Автор більше 30 книжок художньої прози й публіцистики, зокрема "Оливкова гілка з Рима", "Кленовий лист з Канади", "Пливе мій човен. Запах полину", "Заки море перелечу".
Розгорнути
Народився Євген Сагайдачний
(1886, м.Херсон – 1961) – український маляр, декоратор і педагог. Автор численних акварелей з гуцульського життя, залишив по собі велику колекцію народного, зокрема гуцульського, мистецтва.
Розгорнути
Народився Євген Козак
(1907, с. Колодне, Львівська область – 1988) – український композитор, диригент, педагог. Автор театралізованого концерту «Буковинське весілля», хорових пісень "Вівчарик", "Україно моя", "Думи мої", «Вітер з полонини», "Зелень кленова, вулиці Львова", обробок українських народних пісень, пісень на слова Т.Шевченка.
Ой, вічарику-вівчарю, Ти жени свою отару З гір високих, з полонини У широкую долину. Сядь зі мною в просінь світа, Заграй мені на трембіті, Розкажи мені - чи любиш? Чом до серця не голубиш? (Українська народна пісня)
Розгорнути