chrome firefox opera safari iexplorer

У Дніпропетровську представили найкращі колекції провідних музеїв України

17 вересня 2011 о 11:15

З 16 по 19 вересня у Дніпропетровському національному історичному музеї імені Дмитра Яворницького проходить ІІІ Всеукраїнський музейний фестиваль «Музеї України у всесвітньому культурному просторі».

Це — найбільш представницький та єдиний загальнодержавний музейний захід, участь у якому беруть понад 100 музеїв, заповідників, громадських об’єднань, виставочних фірм зі всієї України. Також фестиваль відвідають близько 300 провідних істориків, археологів, музейних працівників України.

Протягом чотирьох днів (16,17,18,19 вересня) дніпропетровці та гості фестивалю, купивши квиток до музею, зможуть оглянути понад 50 конкурсних виставок. На цих виставках представлені раритетні, знакові для кожного регіону нашої країни експонати: від загадкових археологічних артефактів до сучасних високотехнологічних об’єктів.

Крім того, на відвідувачів чекає різноманіття музейних видань: каталоги, презентаційні альбоми, альманахи, науково-популярні книжки з 80 музеїв України.

У рамках фестивалю також відбудеться фольклорне свято, конкурс музейних видань та міні-експозицій.

Протягом кількох днів прискіпливе журі у складі провідних музеєзнавців, культурологів, фахівців у галузі дизайну, видавництва, реклами тощо оцінюватиме 50 виставкових міні-експозицій. Це — і класичні інсталяції, і віртуальні. Деякі розмістилися на одному метрі, іншим не вистачило і двадцяти метрів виставкової площі.

Найбільше відвідувачів вразила експозиція Львівського історичного музею. Її перлина – зоряний годинник XVI століття, він не тільки показує час, а ще й відображає астрономічні події. Таких у Європі лише кілька.

Мирослав Обережний, співробітник Львівського історичного музею: «Тут є величезна кількість шкал, які допомагали і годину визначили, і день року за календарем і з точки зору астрології. Наприклад, можна дізнатися щасливі та нещасливі дні місяця тощо».

У рамках фестивалю відбудеться презентація нової експозиційної зали Дніпропетровського історичного музею, що розповідає про життя Катеринослава та регіону на початку ХХ століття. У новій експозиції можна буде побачити портрети видатних діячів Дніпропетровщини, предмети розкоші та знаряддя праці, одяг і побутові речі. У залі розмістяться близько тисячі предметів з фондів музею, частина з яких буде презентована вперше.

Програма фестивалю передбачає проведення круглих столів з питань визначення перспектив розвитку музейної галузі та впровадження європейського менеджменту в діяльність музеїв України. У підсумку сумісної роботи провідних фахівців музейної справи планується створення сучасної моделі музею – музею третього тисячоліття.

За матеріалами Урядового кур’єру та Нового каналу

«Рідна країна»

21 липня

Інші дати
21 липня відзначають:
  • День металурга (День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості).
Розгорнути
Народився Золтан Шолтес
(1909, с. Прикопа, Словаччина - 1990) - пейзажист, заслужений художник України. Автор картин "Весна", "Зима на Верховині", "Буря над Бескидами". Твори зберігаються в музеях Європи, Японії та США.
Розгорнути
Народилася Олена Теліга
(1906, Росія - 1942) — українська поетеса, літературний критик, громадський діяч.  
«В хаосі жіночих образів нашої літератури, в плутанині перехрес¬них бажань, між прокльонами рабинь і амазонок і захопленнями тими й другими, українська жінка все ж таки зуміла створити собі ідеал, найбільш відповідний добі, і простує до нього невпинно. Вона не хоче бути ні "рабинею" ні "вампом" ні "амазонкою". Вона хоче бути Жінкою». (Олена Теліга)
Розгорнути
Народився Олег Ольжич (Кандиба Олег Олександрович)
(1907, м.Житомир – 1944), український поет, вчений-археолог, політичний діяч, син Олександра Олеся.  
«Жити повно, широко і скоро І урвать, як спів. Як колись, горіти і п'яніти, Шоломом п'ючи, І життя наопашку носити На однім плечі.» (Олег Ольжич)
Розгорнути