chrome firefox opera safari iexplorer

У Дніпропетровську представили найкращі колекції провідних музеїв України

17 вересня 2011 о 11:15

З 16 по 19 вересня у Дніпропетровському національному історичному музеї імені Дмитра Яворницького проходить ІІІ Всеукраїнський музейний фестиваль «Музеї України у всесвітньому культурному просторі».

Це — найбільш представницький та єдиний загальнодержавний музейний захід, участь у якому беруть понад 100 музеїв, заповідників, громадських об’єднань, виставочних фірм зі всієї України. Також фестиваль відвідають близько 300 провідних істориків, археологів, музейних працівників України.

Протягом чотирьох днів (16,17,18,19 вересня) дніпропетровці та гості фестивалю, купивши квиток до музею, зможуть оглянути понад 50 конкурсних виставок. На цих виставках представлені раритетні, знакові для кожного регіону нашої країни експонати: від загадкових археологічних артефактів до сучасних високотехнологічних об’єктів.

Крім того, на відвідувачів чекає різноманіття музейних видань: каталоги, презентаційні альбоми, альманахи, науково-популярні книжки з 80 музеїв України.

У рамках фестивалю також відбудеться фольклорне свято, конкурс музейних видань та міні-експозицій.

Протягом кількох днів прискіпливе журі у складі провідних музеєзнавців, культурологів, фахівців у галузі дизайну, видавництва, реклами тощо оцінюватиме 50 виставкових міні-експозицій. Це — і класичні інсталяції, і віртуальні. Деякі розмістилися на одному метрі, іншим не вистачило і двадцяти метрів виставкової площі.

Найбільше відвідувачів вразила експозиція Львівського історичного музею. Її перлина – зоряний годинник XVI століття, він не тільки показує час, а ще й відображає астрономічні події. Таких у Європі лише кілька.

Мирослав Обережний, співробітник Львівського історичного музею: «Тут є величезна кількість шкал, які допомагали і годину визначили, і день року за календарем і з точки зору астрології. Наприклад, можна дізнатися щасливі та нещасливі дні місяця тощо».

У рамках фестивалю відбудеться презентація нової експозиційної зали Дніпропетровського історичного музею, що розповідає про життя Катеринослава та регіону на початку ХХ століття. У новій експозиції можна буде побачити портрети видатних діячів Дніпропетровщини, предмети розкоші та знаряддя праці, одяг і побутові речі. У залі розмістяться близько тисячі предметів з фондів музею, частина з яких буде презентована вперше.

Програма фестивалю передбачає проведення круглих столів з питань визначення перспектив розвитку музейної галузі та впровадження європейського менеджменту в діяльність музеїв України. У підсумку сумісної роботи провідних фахівців музейної справи планується створення сучасної моделі музею – музею третього тисячоліття.

За матеріалами Урядового кур’єру та Нового каналу

«Рідна країна»

19 жовтня

Інші дати
Богдан Гаврилишин
1926 – видатний український економіст. Член Римського клубу, фундатор економічного форуму в Давосі. Багаторічний директор МІМ-Женева. Засновник Міжнародного Інституту Менеджменту в Києві.
Розгорнути
Народився Сергій Васильківський
(1854, м. Ізюм Харківської обл. - 1917) - український живописець, якого називали «поетом українського малярства». А ще про нього писали: «Васильківський у живописі – це Шевченко в літературі». До речі, саме Васильківському належать одні з найвідоміших портретів Кобзаря.
Розгорнути
Народився Ігор Свєшніков
(1915, м. Київ — 1995) – археолог, доктор історичних наук. Понад 20 років проводив розкопки на місці Берестецької битви, результати яких узагальнені в монографії "Битва під Берестечком". Автор монографій про культури шнурової кераміки та шаровидних амфор, путівника по заповіднику "Козацькі могили".
Розгорнути