chrome firefox opera safari iexplorer

Українці не вміють плавати

09 лютого 2011 о 16:37

Сьогодні, відкриваючи парламентські слухання з питань оздоровлення та відпочинку дітей і молоді, Заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко оприлюднив дані Державної служби молоді і спорту, згідно з якими в Україні вміють плавати менше 10% населення. Стосовно молоді, то навики плавання мають лише троє з десяти молодих людей призовного віку.

Окрім того, досить показовим, за його словами, є те, що, згідно з соціологічними дослідженнями, більшість молодих людей до 18 років вживають алкоголь. Вже зараз в Україні майже у 16 разів частіше, ніж у Європі, молоді люди помирають від алкогольних отруєнь.

Тому в Україні склалася ситуація, коли в силу різних обставин (відсутності уваги держави, школи, батьків, медіа) більшість молодих людей в Україні перетворюється на так зване «споживацьке пивне покоління».

Через це, на переконання Миколи Томенка, зараз надзвичайно важливо вмотивувати і зробити все, щоб в Україні з’явилося молоде покоління активних і здорових людей.

Заступник Голови ВР Микола Томенко нагадав, що, згідно з чинним законодавством, в Україні передбачена обов’язковість щорічного оздоровлення 50% дітей шкільного віку, 100% дітей-сиріт і 70% дітей з малозабезпечених сімей.

Проте, навіть якщо брати до уваги лише офіційну статистику, то, цілком очевидно, що ці цифри не вдається реалізовувати. Так, починаючи з 2005 року, спостерігається серйозне зменшення кількості дітей, охоплених послугами оздоровлення та відпочинку.

Ще одна небезпечна тенденція останніх років – «балансування» статистики за рахунок відпочинку дітей у пришкільних таборах. Віце-спікер зауважив, що цей процес дуже важко назвати системним серйозним оздоровленням. Насправді, безпосередньо оздоровленням забезпечено лише менше 30% дітей.

Микола Томенко також зазначив, що дуже багато питань виникає і щодо умов оздоровлення дітей в санаторіях та оздоровчих таборах. «Якщо в «Молодій гвардії» помирає дитина, то можна лише уявити, що відбувається в інших таборах», — зазначив він.

На сьогодні абсолютна більшість оздоровчих закладів не готова до тих стандартів, які передбачені законодавством. Так, у 2010 році порушення виявлені у 88% перевірених таборів. Порушення санітарного законодавства встановлені у 3641 (12,7%) закладі.

«Рідна країна»

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути