chrome firefox opera safari iexplorer

2012 рік – Рік спорту і здорового способу життя в Україні

06 травня 2011 о 11:45

Кабінет Міністрів України затвердив план заходів щодо підготовки та проведення в Україні у 2012 році Року спорту та здорового способу життя. Про це повідомляє сайт Міністерства у справах сімї, молоді та спорту в Україні.

Згідно з цим планом, протягом року має бути проведено низку заходів. Зокрема, Всеукраїнський конкурс із створення кращих умов для занять фізичною культурою і спортом для різних верств населення, уроки у загальноосвітніх навчальних закладах на тему «Спорт і фізичне виховання — утвердження здорового способу життя та зміцнення миру», Всеукраїнський конкурс на кращий малюнок та фотографію зі спортивної тематики та Всеукраїнський місячник «Спорт для всіх — спільна турбота» та багато інших.

Також в документі йдеться про створення належних умов для проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи у спортивно-оздоровчих таборах, дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

Планується провести спортивно масові заходи серед дітей та молоді, присвячених проведенню фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, спартакіади школярів та VI літні спортивні ігри молоді України.

Як зазначив Голова Державної служби молоді та спорту Равіль Сафіуллін, коментуючи ухвалення документа, затвердження плану дасть змогу добре підготуватися і провести Рік спорту та здорового способу життя на високому рівні, ґрунтовно, залучивши максимальну кількість громадян до занять спортом і фізичною культурою .

З детальним планом заходів можна ознайомитися тут.

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути