chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві стартував Рік здорового способу життя. Програма заходів

19 березня 2012 о 10:32

У столиці стартував Рік спорту та здорового способу життя. Програму заходів, які нагадають мешканцям міста про важливість спорту на шляху до здоров’я та довголіття, затверджено відповідним розпорядженням Київської адміністрації.

Так, упродовж року у столиці відбудеться безліч фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів, повідомляє прес-служба мерії.

Окрім організації спартакіад та чемпіонатів, у місті планують добудувати та реконструювати  об’єкти спортивної інфраструктури.

Зокрема, до Дня Києва заплановане введення в експлуатацію легкоатлетичного манежу школи вищої спортивної майстерності, що на проспекті П.Тичини, 18. Упродовж року планують завершити будівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу на просп. Маяковського, 21-Г та реконструкцію фізкультурно-оздоровчого комплексу на вул. Райдужній, 33-А.

14-15 квітня у столиці проходитиме чемпіонат світу з фехтування.

У рамках святкових заходів до Дня Києва відбудуться Міжнародна велогонка-фінал чемпіонату України, 20-й ювілейний відкритий міжнародний легкоатлетичний благодійний пробіг «Під каштанами» та Київський роллер-марафон.

А річниці Незалежності України присвятять сімейне спортивне свято «Тато, мама, я – спортивна сім’я» та Київський міні-марафон – 2012.

Цього літа вперше у столиці відбудеться спортивний фестиваль «Екстрім-фест 2012», а з нагоди відзначення Дня фізичної культури і спорту України – традиційний Олімпійський урок на Майдані Незалежності.

Також протягом року триватиме Київська міська спартакіада «Здоровий киянин» – комплекс фізкультурно-спортивних заходів на кращих спортивних базах міста за участю зірок вітчизняного спорту. У рамках спартакіади відбуватимуться: змагання з волейболу, пляжного волейболу, більярду, пейнтболу, баскетболу та інших видів спорту, фестиваль з плавання «Містер Батерфляй», «Спартаківський Дракон».

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути