chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні стартував конкурс найкращих читачів

02 лютого 2011 о 10:31

З 1 лютого по 2 травня відбудеться конкурс дитячого читання, який визначить найкращого читача країни у 2011 році серед 12-13-річної аудиторії (6-7 класи).

«Конкурс стартує 1 лютого у бібліотеках для дітей і сільських бібліотеках. Уперше конкурс відбувся у 2002 році. Маленькими кроками зі Львова він переріс у змагання всеукраїнського масштабу. У 2010 році в ньому взяли участь більше ніж 140 тис. юних читачів з усієї України. Сподіваємося, що і цього року ми зможемо зберегти такий же рівень», — сказала президент громадської організації «Форум видавців», ініціатор конкурсу Олександра Коваль на прес-конференції в агентстві «Інтерфакс-Україна».

Вона роз'яснила основні правила проведення книжкового змагання: у зазначений день у бібліотеці відбувається засідання журі, яке дає дітям завдання, — прочитати певну кількість книжок. Потім на підставі того, хто з учасників конкурсу краще розповість про прочитану книгу, журі обирає переможця чергового етапу.

Конкурс має чотири етапи.

Перший (відбірковий) етап — з 1 по 20 лютого — проводиться в дитячих і сільських бібліотеках усіх населених пунктів України. 

Другий (міський/районний) етап відбудеться 20 лютого — 10 березня в райцентрах, містах обласного підпорядкування, районах обласних центрів, Києва, Сімферополя, у Києві, Львові та Севастополі.

Третій (обласний) етап, запланований на 10-31 березня, відбудеться в обласних центрах, Сімферополі, Києві, Львові та Севастополі. Четвертий (підсумковий) етап (28 квітня — 2 травня) проводиться у Львові у рамках фестивалю дитячого читання «Книгоманія».

У 2011 році в конкурсі візьмуть участь 1100 бібліотек для дітей і 3000 сільських бібліотек, розташованих у 450 районах і 190 містах України.

О.Коваль зазначила, що «пригодницько-захоплююча поїздка» до Львова і є головною нагородою для фіналістів конкурсу. Вона повідомила, що загалом до фіналу проходять 58 дітей.

За даними президента «Форуму видавців», нині загальна кількість учасників становить близько 15% від числа дітей віком 12-13 років.

О.Коваль також наголосила, що книжками-лідерами в 2010 році стали «Пригоди Тома Соєра» Марка Твена та «Гаррі Поттер» Джоан Ролінг.

У свою чергу заступник директора Національної бібліотеки України для дітей, один з організаторів конкурсу Тамара Турбаніст зазначила, що багато читачів — учасників конкурсу попередніх років — стали студентами факультетів журналістики і філологічних факультетів.

Комерційний директор видавництва «Грані-Т», генеральний партнер конкурсу Ірина Ярова висловила сподівання на перспективу розширення вікових рамок для учасників конкурсу. «Ми піклуємося про інтелектуальне здоров'я українських читачів... про зацікавленість дітей у системному читанні», — наголосила вона.

Директор представництва торгового дому PocketBook в Україні, офіційний партнер Олег Денисюк вбачає завдання таких конкурсів і видавничої діяльності загалом у популяризації читання серед молоді.

Письменниця та солістка гурту «Qarpa» Ірена Карпа висловила жаль у зв'язку з недостатнім фінансуванням читацьких конкурсів: «Сумно, що фінансування таких іміджевих проектів немодне серед політиків, що до сфери їхніх інтересів не входить спонсорування розвитку інтелекту».

Письменник Олесь Ільченко назвав конкурс дитячого читання «каталізатором і структуризатором багатьох моментів». За його словами, такі заходи сприяють перетворенню бібліотек на центри культури.

4 грудня

Інші дати
Введення у Храм Пресвятої Богородиці
У календарному циклі українського народу це свято замикає осінній сезон і починає зимовий. Як на Новий Рік, хто перший прийде на Введення до хати, той буде першим «полазником», себто тим, що приносить добро чи якесь лихо: коли ввійде першим молодий, гарний, здоровий чоловік, а до того зі грошима, то це добра ворожба: весь рік у хаті будуть усі здорові і будуть гроші вестися. Коли ж увійде старий, хворий, особливо стара баба, або коли хтось прийде чогось зичити, — то це злий знак.
Розгорнути