chrome firefox opera safari iexplorer

У цьому році 8 березня відзначить своє 100-річчя

03 березня 2011 о 01:06

8 березня відзначає своє сторіччя. Саме у 1911 році жінки багатьох країн приєдналися до боротьби за рівні права.

До вікового ювілею жіночого дня представництво ООН в Україні віднайшло 100 фотокарток про українську жінку. Якими були українки впродовж цих років, демонструє виставка, яка відкрилася у столиці.

Тут можна побачити, як саме змінювались професійний розвиток, роль, образ, інтереси та захоплення жінок за 100 років.

Від 10-х років ХХ сторіччя і дотепер, представниця ООН Рикарда Ригер, яка народилася у Західній Німеччині, мимоволі порівнює життя нашої жінки з німецькою.

«Життя українки багато в чому сходе на життя німкені, якщо ми говоримо про світлини селянські або воєнних років. Але вже повоєнні фото доводять, що українське жіноцтво, власне радянське, було соціалізованіше, як своїх республіках, так і у представництвах ООН. В Західній Європі такого не було», — говорить пані Ригер.

Є світлини про наше життя, які Рикарда розуміє, але уявити не може. 90-ті, дефіцит, радянські жінки – у черзі за бюстгальтерами. «Хвала Богові, не було в нас такого в 90-ті. А тим більше в Західній Німеччині».

«Мета нашої виставки — не просто показати, що ось жінка, яка багато значить, а показати, що роль жінки змінюється. І Україна, як би то не було, як би держава до цього не ставилась, але роль жінки змінюється, тому що є тенденція, необхідно людину розглядати як особистість», — каже експерт програми рівних можливостей та прав жінок ООН Михайло Корюкалов.

Сучасна жінка значно відрізняється від своєї історичної попередниці, — зауважують організатори експозиції. Сьогодні її роль не обмежується лише материнством, як це було на початку ХХ століття.

«В нашому відомстві 65% співробітників — жінки. Я працюю з ранку до ночі з жінками, і це мої головні помічниці», — каже заступник міністра у справах сім'ї, молоді та спорту Сергій Глущенко.

Водночас, експерти зауважують, що жінки в Україні погано представлені у владі. Так, наприклад, серед депутатів їх лише 8%. І за цим показником Україна посідає 113 місце серед 130 країн світу.

«Права жінок в Україні і в Швеції однакові, просто справа в тому, що як вони ними користуються у нас. В Швеції 47% жінок у парламенті і 50% — в уряді», — зазначив перший секретар посольства Швеції Мортен Енберг.

Економічна активність представниць прекрасної статі в Україні також нижча за європейський показник: 67% жінок працездатного віку працюють. В той час, як на Заході — 90.

За матеріалами СТБ, канал 24. 

24 червня

Інші дати
За церковним календарем 24 червня християни, які живуть за західною традицією святкують Різдво Іоанна Хрестителя, або Івана Предтечі. 
Іван Предтеча був посланцем Бога, щоб сповістити людям про прихід і живу присутність Месії на землі. Він указує на Спасителя і хрестить Його в ріці Йордан.
Розгорнути
Василь Будник
1913 - український учений у галузі ракетобудування та космічної техніки. Розробник перших балістичних ракет, один із засновників конструкторського бюро «Південне». Герой Соціалістичної Праці. Академік НАН України.
Розгорнути
Іван Стешенко
1873-український літературознавець,письменник.
Розгорнути
Народився Іван Твердохліб
(1899. с. Довжик Харківської обл. - 1986) - український актор театру і кіно. ролі: Оврам ("Патетична соната"), Череви ("Сорочинський ярмарок"), Павло ("Коліївщина"), Іван ("Дорогою ціною") та ін.
Розгорнути
Народився Феофіл Яновський
(1860, с.Миньківці, Хмельницька область – 1928), український лікар-терапевт, один з засновників Київської терапевтичної школи. За його ініціативою на Київщині в інших регіонах засновано багато протитуберкульозних закладів санаторного типу. Національний інститут фтизіатрії та пульмонології носить ім»я Ф.Г.Яновського.
«Любити ближнього – це найважливіша з людських наук, вона вистраждана людством " (Олексь Гончар)
Розгорнути