chrome firefox opera safari iexplorer

Українську освіту поступово знищують?

25 березня 2011 о 12:05

Доктор філологічних наук, почесний президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» В’ячеслав Брюховецький завив, що зміни, які ініційовані міністерством освіти та науки, мають на меті знищення української освіти.

«Товаришу Табачнику поставлено чітке завдання — знищити українську освіту. І він це виконує у міру свого розуміння, часом, як картярський шулер, часом, досить вправними адміністративними засобами... Табачник хоче, аби відповідно до законодавства була жорстка централізація освіти, що є навіть не Радянський союз, який ми пам'ятаємо, а 30 роки...» — зазначив науковець у програмі «Вечір з Миколою Княжицьким».

Брюховецький також звинуватив міністерство освіти та науки у непрозорій роботі по створенню збалансованого законопроекту про вищу освіту, передає прес-служба ТВі.

«Ще 12 березня група народних депутатів, до речі, з Партії регіонів, подала свій, новий проект закону про вищу освіту. Міністерство освіти створило групу, яка, нібито, має створити новий проект закону. Так от цікаво, що цій групі (президент «Київо-Могилянської академії» входить у цю групу, тому ми точно знаємо) цей проект не показують. Він лежить під сукном. Оце я називаю картярським шулерством...» — висловив обурення Брюховецький.

«Це все робиться навмисне... Нам цю інформацію «злили» із самого міністерства люди, які обурюються, але не можуть в силу чиновницьких своїх звичок виступити проти міністра», — повідомив він.

Науковець розкритикував ініціативи міністра освіти стосовно створення професійно-орієнтованих шкіл і впровадження у школах електронних підручників.

«Справа в тому, що Табачник нічого не враховує. Він взагалі спитав, чи треба професійно-орієнтовані школи? Він прихильник Радянського союзу, але він чомусь забув, що радянська школа була не професійно орієнтована, але, це була чи не найкраща середня школа у світі. Дитині треба дати знання базові. І не можна їй сказати: ти не вчи математику, ти вчи географію і більше тобі нічого не потрібно! Це будуть професійні кретини! Такі, приблизно, як сьогодні у Міністерстві освіти», — наголосив Брюховецький.

«Інша задумка — дати дитині електронну книжку. А він із лікарями порадився? Що буде із тими дітьми? Вони, сьогодні і так перевантажені електронікою. А що буде, якщо ця книжка впаде і розіб'ється? Як буде вчитися та дитина? Він порадився із ким-небудь? Так його не цікавлять поради, а лише його власна думка: абсолютно непрофесійна, демагогічна і антиукраїнська, цілеспрямовано антиукраїнська», — додав він.

На думку науковця, причиною непродуманості реформи впровадження електронних книг є лобіювання цього освітнього проекту з боку фірм-виробників згаданих електронних підручників.

«Очевидно фірма, яка хоче виготовити і продати обов'язково кожному учневі оцей електронний підручник, дуже лобіює через міністерство цей проект, бо це — величезні гроші», — вважає Брюховецький.

21 липня

Інші дати
21 липня відзначають:
  • День металурга (День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості).
Розгорнути
Народився Золтан Шолтес
(1909, с. Прикопа, Словаччина - 1990) - пейзажист, заслужений художник України. Автор картин "Весна", "Зима на Верховині", "Буря над Бескидами". Твори зберігаються в музеях Європи, Японії та США.
Розгорнути
Народилася Олена Теліга
(1906, Росія - 1942) — українська поетеса, літературний критик, громадський діяч.  
«В хаосі жіночих образів нашої літератури, в плутанині перехрес¬них бажань, між прокльонами рабинь і амазонок і захопленнями тими й другими, українська жінка все ж таки зуміла створити собі ідеал, найбільш відповідний добі, і простує до нього невпинно. Вона не хоче бути ні "рабинею" ні "вампом" ні "амазонкою". Вона хоче бути Жінкою». (Олена Теліга)
Розгорнути
Народився Олег Ольжич (Кандиба Олег Олександрович)
(1907, м.Житомир – 1944), український поет, вчений-археолог, політичний діяч, син Олександра Олеся.  
«Жити повно, широко і скоро І урвать, як спів. Як колись, горіти і п'яніти, Шоломом п'ючи, І життя наопашку носити На однім плечі.» (Олег Ольжич)
Розгорнути