chrome firefox opera safari iexplorer

5 квітня: це цікаво знати

05 квітня 2011 о 00:45

Віра є сила життя. Якщо людина живе, то вона у що-небудь та вірить. Якщо б вона не вірила, що для чого-небудь треба жити, то і не жила б.
Лев Толстой

5 квітня за григоріанським календарем 95 день року. До кінця року залишається 271 день.

За церковним календарем 5 квітня вшановують преподобного мученика Никона і 199 його учнів, преподобного Никона – ігумена Києво – Печерської лаври.

Іменинниками 5 квітня є:
Лідія, Марія, Василь, Никон.

5 квітня народились:
1889 — Микола Тюленєв, агромеліоратор, доктор сільськогосподарських наук (1940), професор (1955), член-кореспондент Академії наук України (1948);
1894 — Дмитро Чижевський, учений-енциклопедист, культуролог, філософ, літературознавець, релігієзнавець, лінгвіст, славіст, дослідник укр. і слов. літератур, історії культури, філософії, релігійної думки й слов'янської духовності.

5 квітня 2011 року за Місячним календарем 3-й день:
У цей день підвищується здатність до визначення цінності і практичності речей, а тому варто пройтися по магазинам. Особливо вдалими будуть ті покупки, що розраховані на довготривале користування.
А після всіх клопотів цього дня корисно відпочити на природі у вузькому родинному колі, особливо, якщо при цьому можна смачно поїсти і ніхто не порушуватиме вашого спокою. Непогано також відпочивати і у себе вдома у звичній обстановці .

Події 5 квітня:
1242 — «Льодове побоїще» між військом новгородського князя Олександра Невського та німецькими лицарями Тевтонського ордена на льоду Чудського озера.
1710 – Пилип Орлик підписав «Пакти й конституції законів та вольностей Війська Запорозького», які пізніше дістали назву Конституція Пилипа Орлика, яка стала однією з перших конституцій Європи.

Чи знаєте ви, що:

  • жінки можуть бачити в темноті краще за чоловіків, проте очі чоловіка краще пристосовані до стеження за далеким об’єктом у вузькому полі.
  • У чоловіків товща шкіра, тому на ній довго не з’являються зморшки. Зовні чоловіки виглядають молодшими своїх одноліток-жінок, але це лише зовні.
  • Інфаркт міокарду трапляється у чоловіків у чотири рази частіше, ніж у жінок.
  • Четверо з п’ятьох чоловіків відкладають похід до лікаря до останнього.
  • 70% чоловіків, старших 30 років, страждають на хропіння, і 50 % жінок – теж.

Аліна Астаховіа, «Рідна країна»

20 вересня

Інші дати
Наталія Лотоцька 
1938 – театральна актриса. Лауреат Шевченківської премії. Ролі: Пріська («Шельменко-денщик» Г. Квітки-Основ’яненка), Хведоска («Дві сім’ї» М. Кропивницького), Поліксена («Кассандра» Лесі Українки) та ін. Ведуча передачі Українського радіо «Від суботи до суботи» (понад 30 років). 
Розгорнути
Народився Іван Світличний
(1929, с. Половинкине Луганської області - 1992) - український мовознавець та поет. Твори "Ґранатові сонети", "Серце для куль і для рим", "У мене тільки слово".
Свободу не втікати з бою, Свободу чесності в бою, Любити те, що сам люблю, А не підказане тобою, Свободу за любов мою Хоч і накласти головою, А бути все ж самим собою, — Не проміняю на твою, Ліврейську, жебрану, ледачу, Вертку, заляпану, як здачу, Свободу хама й холуя. Несу свободу в суд, за грати, Мою від мене не забрати — І здохну, а вона — моя. (c) Іван Світличний, 1929
Розгорнути