chrome firefox opera safari iexplorer

5 квітня: це цікаво знати

05 квітня 2011 о 00:45

Віра є сила життя. Якщо людина живе, то вона у що-небудь та вірить. Якщо б вона не вірила, що для чого-небудь треба жити, то і не жила б.
Лев Толстой

5 квітня за григоріанським календарем 95 день року. До кінця року залишається 271 день.

За церковним календарем 5 квітня вшановують преподобного мученика Никона і 199 його учнів, преподобного Никона – ігумена Києво – Печерської лаври.

Іменинниками 5 квітня є:
Лідія, Марія, Василь, Никон.

5 квітня народились:
1889 — Микола Тюленєв, агромеліоратор, доктор сільськогосподарських наук (1940), професор (1955), член-кореспондент Академії наук України (1948);
1894 — Дмитро Чижевський, учений-енциклопедист, культуролог, філософ, літературознавець, релігієзнавець, лінгвіст, славіст, дослідник укр. і слов. літератур, історії культури, філософії, релігійної думки й слов'янської духовності.

5 квітня 2011 року за Місячним календарем 3-й день:
У цей день підвищується здатність до визначення цінності і практичності речей, а тому варто пройтися по магазинам. Особливо вдалими будуть ті покупки, що розраховані на довготривале користування.
А після всіх клопотів цього дня корисно відпочити на природі у вузькому родинному колі, особливо, якщо при цьому можна смачно поїсти і ніхто не порушуватиме вашого спокою. Непогано також відпочивати і у себе вдома у звичній обстановці .

Події 5 квітня:
1242 — «Льодове побоїще» між військом новгородського князя Олександра Невського та німецькими лицарями Тевтонського ордена на льоду Чудського озера.
1710 – Пилип Орлик підписав «Пакти й конституції законів та вольностей Війська Запорозького», які пізніше дістали назву Конституція Пилипа Орлика, яка стала однією з перших конституцій Європи.

Чи знаєте ви, що:

  • жінки можуть бачити в темноті краще за чоловіків, проте очі чоловіка краще пристосовані до стеження за далеким об’єктом у вузькому полі.
  • У чоловіків товща шкіра, тому на ній довго не з’являються зморшки. Зовні чоловіки виглядають молодшими своїх одноліток-жінок, але це лише зовні.
  • Інфаркт міокарду трапляється у чоловіків у чотири рази частіше, ніж у жінок.
  • Четверо з п’ятьох чоловіків відкладають похід до лікаря до останнього.
  • 70% чоловіків, старших 30 років, страждають на хропіння, і 50 % жінок – теж.

Аліна Астаховіа, «Рідна країна»

15 травня

Інші дати
Микола Країнський
1869 –  український психіатр і психолог. Відомий працями з патології епілепсії. Першим висунув гіпотезу про захисний характер епілептичного припадку, під час якого в організмі руйнуються накопичені отруйні речовини.
Розгорнути
Микола Соловцов (Федоров)
1857 –  театральний діяч, драматичний актор, режисер; фундатор першого стаціонарного театру у Києві (1891 р., тепер Національний академічний театр руської драми імені Лесі Українки).
Розгорнути
Народився Віктор Васнецов
(1848, с. Лоп'ял, Росія - 1926) - російський живописець. Один із авторів розписів у Володимирському соборі в Києві
Розгорнути
Народився Панас Саксаганський (Тобілевич)
(1859, с. Кам»яно-Костувате, Миколаївська область – 1940), український актор, режисер, драматург і педагог школи М.Кропивницького, корифей українського побутового театру.
«Сцена…— мій кумир, театр — священний храм для мене!» (Панас Саксаганський)
Розгорнути
Народився Михайло Булгаков
(1891, м. Київ - 1940) – письменник, драматург і театральний режисер. Автор романів «Біла гвардія», «Майстер і Маргарита», «Собаче серце».
«Ах, які зірки в Україні. От майже сім років живу в Москві, а все ж таки тягне мене на батьківщину. Серце щемить, хочеться іноді болісно в поїзд… і туди. Знову побачити яри, занесені снігом, Дніпро… Немає красивішого міста на світі, ніж Київ». (Михайло Булгаков)
Розгорнути
Народився Павло Скоропадський
(1873, м. Вісбаден, Німеччина - 1945) - український громадський, політичний і військовий діяч, гетьман Української Держави у 1918 році.
Розгорнути
Народився Ілля Мечников
(1845, с.Мечнікове Харківська область - 1916) - український науковець, один з основоположників еволюційної ембріології, порівняльної патології, імунології і мікробіології. Лауреат Нобелівської премії з медицини та фізіології 1908 року «За вивчення імунної системи».
Розгорнути