chrome firefox opera safari iexplorer

Міносвіти провернуло оборудку у кілька десятків мільйонів гривень?

04 квітня 2011 о 12:48

На такий висновок наштовхує чергова новація керівництва Міністерства освіти і науки, молоді та спорту з уведенням підсумкового контрольного тестування для 5-8 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Нагадаємо, 16 лютого 2011 року Міністерство освіти і науки, молоді і спорту України видало Наказ «Про проведення підсумкових контрольних робіт». Згідно з цим документом, з 10 по 20 травня 2011 року у 5-8 класах загальноосвітніх навчальних закладів буде проведено підсумкове контрольне тестування з чотирьох предметів: української мови, математики, історії України, іноземної мови та російської мови (у школах з російською мовою навчання).

Доцільність такого нововведення гостро дискутується як самими освітянами, так і батьками та учнями, оскільки ніхто не був завчасно, з початку навчального року, поінформований щодо такого виду підсумкового тестування.

Таким чином, учням та педагогам, фактично, дали лише 3 місяці для підготовки до 4-х іспитів.

Водночас, як повідомляють засоби масової інформації, орієнтовні завдання для проведення підсумкових контрольних робіт вже віддруковані у друкарні «Літера-Друк».

При цьому, право друку усього накладу прикладів тестових завдань було надано харківському видавництву «Ранок» для подальшого комерційного продажу.

«На сьогодні склалася ситуація, коли батьки та учні просто змушені купувати дані посібники, оскільки тільки там надруковані матеріали, на основі яких, власне, і будуть проводитися дані підсумкові контрольні роботи», — зауважив Заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко.

Крім того, він зазначив, що у багатьох областях функцію централізованого продажу брошур покладено на вчителів, що є неприпустимим.

Таким чином, за його словами, ситуація зі згаданими нововведеннями наштовхує не думку, що основною метою профільного Міністерства була не оцінка якості знань учнів, не реформування загальної середньої освіти, а фінансово-корупційна афера з метою, фактично, примусового розповсюдження серед тисяч учнів 5-8 класів усієї України додаткової літератури.

До речі, як стверджують експерти, мова йде про можливу оборудку в кілька десятків мільйонів гривень коштів батьків учнів 5-8 класів.

Як повідомляє прес-служба М. Томенка, з приводу цієї ситуації Заступник Голови ВР звернувся до Генерального прокурора з проханням детально вивчити ситуацію із несподіваним введенням в кінці навчального року підсумкових контрольних робіт, перевірити законність платного розповсюдження брошур з переліком тестових завдань серед учнів 5-8 класів, а також з’ясувати, на яких умовах і ким видавництво «Ранок» отримало виключне право друку даних посібників.

«Рідна країна»

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути