chrome firefox opera safari iexplorer

Міносвіти провернуло оборудку у кілька десятків мільйонів гривень?

04 квітня 2011 о 12:48

На такий висновок наштовхує чергова новація керівництва Міністерства освіти і науки, молоді та спорту з уведенням підсумкового контрольного тестування для 5-8 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Нагадаємо, 16 лютого 2011 року Міністерство освіти і науки, молоді і спорту України видало Наказ «Про проведення підсумкових контрольних робіт». Згідно з цим документом, з 10 по 20 травня 2011 року у 5-8 класах загальноосвітніх навчальних закладів буде проведено підсумкове контрольне тестування з чотирьох предметів: української мови, математики, історії України, іноземної мови та російської мови (у школах з російською мовою навчання).

Доцільність такого нововведення гостро дискутується як самими освітянами, так і батьками та учнями, оскільки ніхто не був завчасно, з початку навчального року, поінформований щодо такого виду підсумкового тестування.

Таким чином, учням та педагогам, фактично, дали лише 3 місяці для підготовки до 4-х іспитів.

Водночас, як повідомляють засоби масової інформації, орієнтовні завдання для проведення підсумкових контрольних робіт вже віддруковані у друкарні «Літера-Друк».

При цьому, право друку усього накладу прикладів тестових завдань було надано харківському видавництву «Ранок» для подальшого комерційного продажу.

«На сьогодні склалася ситуація, коли батьки та учні просто змушені купувати дані посібники, оскільки тільки там надруковані матеріали, на основі яких, власне, і будуть проводитися дані підсумкові контрольні роботи», — зауважив Заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко.

Крім того, він зазначив, що у багатьох областях функцію централізованого продажу брошур покладено на вчителів, що є неприпустимим.

Таким чином, за його словами, ситуація зі згаданими нововведеннями наштовхує не думку, що основною метою профільного Міністерства була не оцінка якості знань учнів, не реформування загальної середньої освіти, а фінансово-корупційна афера з метою, фактично, примусового розповсюдження серед тисяч учнів 5-8 класів усієї України додаткової літератури.

До речі, як стверджують експерти, мова йде про можливу оборудку в кілька десятків мільйонів гривень коштів батьків учнів 5-8 класів.

Як повідомляє прес-служба М. Томенка, з приводу цієї ситуації Заступник Голови ВР звернувся до Генерального прокурора з проханням детально вивчити ситуацію із несподіваним введенням в кінці навчального року підсумкових контрольних робіт, перевірити законність платного розповсюдження брошур з переліком тестових завдань серед учнів 5-8 класів, а також з’ясувати, на яких умовах і ким видавництво «Ранок» отримало виключне право друку даних посібників.

«Рідна країна»

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути