chrome firefox opera safari iexplorer

Українці зібрали 480 тисяч гривень для постраждалих у Японії

05 квітня 2011 о 16:27

На національному рахунку Червоного Хреста України, який був відкритий для збору допомоги потерпілим від землетрусу в Японії, вже 480 тисяч гривень.

Про це сьогодні на прес-конференції у Донецьку повідомила заступник голови Донецької обласної організації Червоного Хреста Ольга Заворотинська, пише «Острів».

Вона також відзначила, що збирати речі для допомоги японцям недоцільно через тривале і проблематичне транспортування, а тому такий збір не оголошувався. Збирають лише кошти.

За словами пані Заворотинської, статистика свідчить, що серед тих, хто надав грошову допомогу, дуже багато пересічних громадян, які перераховують від 10 до 50 гривень. Але їхня кількість обчислюється тисячами.

«Найбільше пожертвування – 6 тисяч гривень від підприємства «Донецьк Мотор». Інші підприємства перераховували тисячу, півтори, дві. Але тисячі людей жертвували невеликі суми. Це говорить про те, що найпростіші люди, не маючи великих грошей все-одно проявляють чуйність та прагнуть надати посильну підтримку і допомогу», — сказала Ольга Заворотинська.

4 липня

Інші дати
Данило Демуцький 
1893 –  класик українського і світового кіно, кінооператор і фотограф. Кінооператор О. Довженка («Арсенал», «Земля»), Б. Барнета і І. Савченко. Заслужений діяч мистецтв Української РСР (1954). Заслужений діяч мистецтв Узбецької РСР (1954). Лауреат Сталінської премії першого ступеня (1952). Жертва сталінських репресій.
 
Розгорнути
Юліан Панькевич 
1863 – український графік, релігійний живописець (іконостаси, картини «Ісус Христос», «Богородиця», «Сільська Мадонна»), автор єдиного портрета І. Франка, зробленого з натури, ілюстрацій до поетичної антології «Акорди», «Слова о полку Ігоревім», творів Г. Хоткевича, С. Руданського, Я. Щоголіва. Учитель М. Бойчука.
Розгорнути
Народився Петро Панч (Панченко)
український письменник, член групи «Плуг», ВАПЛІТЕ, ВУСПП. Автор книг: «Гомоніла Україна», «Син Таращанського полку», «Білий вовк», «Три копійки» та ін. Офіцер Армії УНР.
«Гомоніла Україна, Довго гомоніла, Довго, довго кров степами Текла-червоніла.» (Тарас Шевченко).
Розгорнути