chrome firefox opera safari iexplorer

У Дніпропетровську сплюндрували пам’ятник жертвам Голокосту

18 травня 2011 о 09:41

У Дніпропетровську у вівторок невідомі пошкодили пам’ятник євреям – жертвам Голокосту, розстріляним у роки Другої світової війни. Про це повідомили в центрі громадських зв’язків ГУ МВС України в Дніпропетровській області. За цими даними, невідомі зробили хуліганський напис білою фарбою і намалювали свастику.

На місці події побувала слідчо-оперативна група та керівництво міліції Дніпропетровського міськуправління. Правоохоронці встановили, що плюндрування пам’ятника сталося в ніч на 17 травня. Міліція розшукує зловмисників та вирішує питання про порушення кримінальної справи за статтею «Хуліганство».

За даними з дніпропетровської єврейської громади, у балці біля ботанічного саду, де наразі стоїть пам’ятник, у жовтні 1941 року були розстріляні 11 тисяч євреїв.

20 лютого

Інші дати
Ганна Затиркевич-Карпинська
1855 – українська актриса, майстер характерних і комедійних образів. Ролі: Риндичиха («По ревізії» М. Кропивницького), Ганна («Безталанна» І. Карпенка-Карого), Лимериха («Лимерівна» Панаса Мирного).
Розгорнути
Народився Василь Барвінський
(1888, м. Тернопіль - 1963) - український композитор, піаніст, музикознавець, педагог, музичний критик, диригент.
Розгорнути
Народився Лев Ревуцький
(1889, с.Іржавець Полтавська область - 1977) - український композитор, педагог, музичний і громадський діяч. Автор кантати-поеми «Хустина», «Ода пісні», «Зима», «Монологу Тараса Бульби».
Розгорнути
Народилася Марія Пригара
(1908, м. Москва - 1983) - українська письменниця, перекладачка. Авторка поетичних і прозових книжок для дітей.: збірки оповідань за мотивами українських народних дум "Козак Голота", повісті "Михайлик - джура козацький", творів у 2-х томах та інше.
Розгорнути
Народився Улас Самчук
(1905, с.Дермань, Волинська область – 1987) - український письменник, журналіст і публіцист, громадський діяч.
«Розбудова України і організація українського народу – ось основні гасла нашого часу. Не якісь старі порахунки, нікчемне амбіціонерське розбиття, не групова закукуріченість… І не отаманщина. А солідарна, творча будуюча і організуюча праця. Праця всього народу, праця кожної творчої одиниці» (Улас Самчук)
Розгорнути

Новини Дивитися всі