chrome firefox opera safari iexplorer

Екологи проти «в’язниці» для дельфінів у Київському зоопарку

21 червня 2011 о 15:37

Учасники кампанії проти комерційного використання дельфінів виступили проти зведення на території Київського зоопарку чергової в’язниці для китоподібних.

На офіційному веб-порталі Київської міської адміністрації повідомляється, що «найближчим часом у Київському зоологічному парку можуть розпочати будівництво надсучасного океанаріуму». Таке рішення було ухвалене 10 червня на засіданні постійно діючої конкурсної комісії із залучення інвесторів.

За словами голови комісії, заступника голови КМДА Руслана Крамаренка, планується будівництво комплексу для утримання дельфінів і рідкісних морських тварин. Збудувати його планують на території незавершеного павільйону для людиноподібних мавп. Частину залучених коштів збираються пустити на реконструкцію вже існуючого павільйону для людиноподібних приматів.

Водночас у громадських організацій викликає занепокоєння подібна ініціатива.

«Справді, існує нагальна необхідність у побудові нового приміщення для приматів у Київському зоопарку. Незадовільне становище людиноподібних викликає значну занепокоєність громадських організацій. Однак неприпустимо покращувати умови утримання одних тварин за рахунок комерційної експлуатації інших, оскільки це – порушення чинного законодавства. Усі три види дельфінів, які мешкають у Чорному морі, занесені до Червоної книги України. Ми закликаємо КМДА припинити ці проекти та залучати інвесторів суто для будівництва приміщення для приматів», — наголошує представник Спілки вільних журналістів «Природа над усе» Олег Андрос.

У свою чергу активістка Національного екологічного центру України Катерина Полянська нагадала, що вже третій рік триває громадська кампанія, метою якої є закриття усіх комерційних дельфінаріїв в Україні і відновлення законності у галузі утримання морських китоподібних.

«У Києві з 2009 р. незаконно функціонує дельфінарій «Немо», який неодноразово опечатувався держекоінспекцією, не має рішення Київради про землевідведення та незаконно підключений до міської інфраструктури. Між тим, лобісти бізнесу на дельфінах пропонують побудувати у столиці вже другий дельфінарій. До того ж, на території Київського зоопарку, який є передусім науковою установою та місцем для збереження цінних видів, а не комерційно-розважальним комплексом, якими є приватні дельфінарії. КМДА повинна докласти зусиль, щоб Київський зоопарк повернувся до Європейської асоціації зоопарків та акваріумів (ЄАЗА) після років занепаду та фінансових скандалів, а не паплюжити обличчя зоопарку побудовою дельфінарію», — вважає К.Полянська.

У зв’язку з цим СВЖ «Природа над усе» та НЕЦУ надіслали звернення до КМДА з вимогою направити зусилля на пошук інвесторів для будівництва нового приміщення для приматів за сучасними євростандартами, які не пов’язані з комерційною експлуатацією морських китоподібних.

Довідка

Дельфіни занесені до Червоної книги України, Міжнародної Червоної Книги (IUCN), знаходяться під захистом Бернської та Боннської конвенцій, угоди ACCOBAMS. Дельфінарії не можуть забезпечити умови, що відповідають природним потребам дельфінів. Для таких розумних та активних тварин басейн 20 метрів в діаметрі та 4,5 метри глибиною не може замінити море.

Кампанія проти комерційних дельфінаріїв в Україні триває з 2009 р. За цей час Мінприроди, всупереч обіцянкам, все ще не ухвалило правила утримання морських китоподібних у неволі.

На початку 2011 р. закінчився строк мораторію на вилучення усіх видів дельфінів з природного середовища, що діяв з 2008 р. під тиском громадськості.

Майя Заховайко, «Рідна країна»

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути