chrome firefox opera safari iexplorer

Готується до друку «Український щорічник-2012»

22 липня 2011 о 16:02

Як відомо, у минулому році за ініціативи Фонду Миколи Томенка «Рідна країна» був виданий Діловий щоденник українця «Український щорічник–2011».

Він був зроблений у форматі ділового щоденника та складений за таким принципом: день розпочинається з дня народження визначного українця, коротких відомостей про нього, цитати, згадки про державні, національні, професійні чи релігійні свята, визначні історичні події тощо.

Окрім того, у щорічнику розміщена цікава статистична інформація, на кожний день запропоновано афоризм дня, який пов'язаний з творчістю визначної особистості, що народилася в цей день, або зі своєрідною тематикою дня.

Ініціатор цього проекту Микола Томенко назвав його одним із найбільш вдалих проектів Фонду «Рідна країна», адже, незважаючи на те, що минулорічний щоденник з’явився у продажу лише наприкінці жовтня, його 5-тисячний тираж з легкістю знайшов своїх користувачів серед українців.

З огляду на це, Фонд Миколи Томенка «Рідна країна» разом з видавництвом «Веселка» запланував видання «Українського щорічника» і на 2012 рік. Він збереже загальну ідеологію і принцип організації, але матиме деякі новації.

По-перше, оновиться склад видатних персоналій та відомостей про них. По-друге, нове видання щорічника буде більшою мірою присвячене українській історії, культурі та традиціям. Так, на прохання читачів, буде додана рубрика «Український народний календар», де міститиметься інформація про народні звичаї, прикмети, церковні свята, іменинників тощо.

«Рідна країна»

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути