chrome firefox opera safari iexplorer

На Херсонщині «накрили» наймасштабніших браконьєрів України

21 липня 2011 о 15:55

Спецоперація УБОЗу в Чорноморському біосферному заповіднику завершилася арештом директора, його заступників та єгерів. Усі вони, за даними правоохоронців, «кришували» незаконний вилов креветки і риби, повідомляє «Україна молода».

На даний час посадові особи заказника перебувають в ізоляторі тимчасового утримання. Порушено кримінальну справу за ст. 364 ч. 3 Кримінального кодексу — зловживання владою або службовим становищем.

Як розповів начальник херсонської міліції Валерій Литвин, у спецоперації брали участь 130 осіб — співробітники МВС, прокуратури, спецпідрозділу «Сокіл» і спецзагону внутрішніх військ «Омега»: «Спецоперація на території Чорноморського заповідника стала наймасштабнішим заходом щодо наведення порядку в рибному бізнесі не тільки в Херсонській області, а, напевно, всій Україні».

Зібрати первинну інформацію правоохоронцям удалося за допомогою спецпристроїв, які встановили в кабінетах підозрюваних. Саме так дізналися про домовленість між посадовими особами Чорноморського заповідника з керівництвом Азово–Чорноморської державної екологічної інспекції, Державної прикордонної служби та Держрибохорони в Миколаївській області щодо взаємного невтручання в незаконний вилов креветки та інших водних живих ресурсів.

Таким чином, акваторія Чорноморського біосферного заповідника була поділена на зони, як солодкий пиріг, в кожній iз яких браконьєри «працювали» під прикриттям зазначених структур.

За два місяці до початку спецоперації правоохоронці також проводили спостереження із супутника, фотографії з якого допомогли точно визначити розташування шістнадцяти браконьєрських човнів. Лише за одну ніч браконьєри на одному човні добували 100—200 відер делікатесу. Вартість одного відра сирої креветки становить 300 гривень. Так, за ніч кожен iз браконьєрів заробляв майже 30 тисяч гривень. Тож можна лише уявити масштаби вилову водних ресурсів.

Після проведення вдалої спецоперації, правоохоронці навідалися до осель затриманих в селах Приморське та Бехтери (Голопристанський район). Там у буквальному сенсі було «перерито» домівки високопосадовців та осіб, до них причетних. Більше за всіх дісталося селу Бехтери, де проживає основна кількість затриманих. За словами місцевих жителів, у сараях зривали підлогу, в деяких будинках розкопали городи, а горища та стіни простукали на наявність сейфів. В одного із затриманих конфіскували човен, куплений буквально кiлька днів тому за 17 тисяч доларів. Ще в одного у стіні за шафою знайшли майже 900 тисяч гривень готівкою.

«За фінансовим обiгом і ступенем корупції нелегальний вилов креветки і риби в приморських селах Херсонщини практично переплюнув наркотрафіки (шляхи постачання кокаїну) в Південній Америці, — розповів «УМ» херсонський краєзнавець Михайло Підгайний. — Витоки біди добре відомі: розвал економіки та соціальної сфери, безробіття, брак перспективи для мешканців села».

За словами екологів, під особливий удар браконьєрів потрапила чорноморська креветка. Цей делікатес користується незмінним попитом у кафе, ресторанах, будинках відпочинку та пансіонатах Херсонщини, Криму й Одеси. У підсумку саме креветки стали основним об’єктом злочинного промислу в акваторіях півдня України.

Довідка «УМ»

Чорноморський біосферний заповідник — державний заповідник на території Херсонської та Миколаївської областей. Найбільший в Європі: його площа близько 100 тисяч гектарів.

Перебуває у віданні Національної академії наук. Раніше — багатющий рибопромисловий район. Саме звідси приводив до Одеси «шаланди, повні кефалі» легендарний моряк Костя.

Протягом десяти років, поки процвітав незаконний бізнес браконьєрів, тисячі відпочивальників щоліта з’їдали тонни креветок. Узимку кефаль та інші цінні види риби розходилися по ринках півдня України. Все це приносило мільйони гривень тим, хто забезпечував «прикриття» для браконьєрів.

2 грудня

Інші дати
Народився Григорій Ходоровський (Мороз-Ходоровський)
(1853, с. Свічківка, Черкаська область – 1927) – український піаніст, композитор і педагог. Організатор народної консерваторії в м. Севастополь. Автор творів для фортепіано («Українська рапсодія»), романсів, обробки українських народних пісень. Учнями Ходоровського були Климент Квітка, Лев Ревуцький, Лео Сирота.
Розгорнути
Народився Олександр Шумський
(1890, с. Рудня Борова Житомирської обл. - 1956) - український політичний дія. Входив до складу Центральної Ради. Нарком освіти УСРР (1924-1927).
Розгорнути