chrome firefox opera safari iexplorer

Тисячоліття Софії святкуватимуть з 21 вересня

21 липня 2011 о 08:40

З 21 по 24 вересня 2011 року плануються урочисті заходи з відзначення тисячолітнього ювілею Софії Київської. Про це «Рідній країні» повідомила заступник генерального директора з наукової роботи Національного заповідника «Софія Київська» Ірина Марголіна.

«Ми пропонували святкувати 21 вересня – це храмове свято «Софії Київської», день Різдва Пресвятої Богородиці, на честь якої побудований собор «Софія Київська», – зазначила Ірина Марголіна. – Проте, на нараді в Міністерстві культури України висунули наступну пропозицію. Оскільки 21 вересня припадає на середу, коли всі працюють, тому запропонували проводити заходи з 21 по 24 (суботу) вересня».

За словами пані Марголіної, Софія планує прийняти багато гостей, тому завершуються заплановані ремонтно-реставраційні роботи. Так, вже завершено реставрацію південної вежі Софійського собору, Брами Заборовського ХVІІІ ст. та Південної в'їздної башти ХVІІІ ст.

Наразі тривають ремонтно-реставраційні роботи з опорядження фасадів та бань Софійського собору ХІ ст. з позолотою та відтворенням ікон в нішах центрального куполу, реконструкції мереж електрозабезпечення, художнього освітлення інтер'єрів та екстер'єрів собору з дзвіницею.

У планах Національного заповідника також — друкування ювілейних наукових та науково-популярних видань, виготовлення інформаційних матеріалів: ювілейного буклету, запрошень, а також відзнак, грамот та подяк заповідника.

Під час ювілею буде проведено і ряд виставок. Зокрема, «Відреставровані пам'ятки ХІ – XVIII ст.» (з фондів заповідника: тканини, шитво, ікони, кераміка, скло), виставка архітектурної графіки ХХ ст., археологічних знахідок заповідника останніх років, а також виставка «Софія Київська в образотворчому мистецтві».

Детальніше про підготовку до святкування тисячоліття Софії читайте тут.

«Рідна країна»

22 квітня

Інші дати
22 квітня відзначають:
  • Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі).
Розгорнути
Народився Анатолій Михайленко
(1939, хутір Комуна Полтавської обл. - 2007) - український письменнник, журналіст, видавець. Автор більше 30 книжок художньої прози й публіцистики, зокрема "Оливкова гілка з Рима", "Кленовий лист з Канади", "Пливе мій човен. Запах полину", "Заки море перелечу".
Розгорнути
Народився Євген Сагайдачний
(1886, м.Херсон – 1961) – український маляр, декоратор і педагог. Автор численних акварелей з гуцульського життя, залишив по собі велику колекцію народного, зокрема гуцульського, мистецтва.
Розгорнути
Народився Євген Козак
(1907, с. Колодне, Львівська область – 1988) – український композитор, диригент, педагог. Автор театралізованого концерту «Буковинське весілля», хорових пісень "Вівчарик", "Україно моя", "Думи мої", «Вітер з полонини», "Зелень кленова, вулиці Львова", обробок українських народних пісень, пісень на слова Т.Шевченка.
Ой, вічарику-вівчарю, Ти жени свою отару З гір високих, з полонини У широкую долину. Сядь зі мною в просінь світа, Заграй мені на трембіті, Розкажи мені - чи любиш? Чом до серця не голубиш? (Українська народна пісня)
Розгорнути

Новини Дивитися всі