chrome firefox opera safari iexplorer

ДАІ буде проводити техогляд на дорозі?

08 серпня 2011 о 14:58

Державтоінспекція збирається контролювати справність машин прямо на трасі. Про це повідомив начальник відділу автомобільно-технічної служби департаменту ДАІ Василь Рублюк, передає Fbc.

Для цього будуть закуплені пересувні станції діагностики.

«Поки мова йде про 27 СД, по одній на кожну область і Київ, — каже Рублюк. — Тому що це дорого. Наприклад, тільки стенд для перевірки гальмівної системи коштує до 90 тисяч євро».

Також на цих СД даішники зможуть контролювати справність рульового управління, розвал-сходження коліс, регулювання фар, токсичність вихлопу двигуна (СО), все, що впливає на безпеку руху.

Як заявив Рублюк, інспектор, наприклад, може вдень візуально визначити, що несправні рульове управління, двигун, прогорів глушник, а вночі — що не відрегульовані фари.

Це причина для зупинки і, якщо перевірка на СД покаже несправність, інспектор зобов'язаний виписати штраф — 340-425 гривень.

За словами правозахисника Олексія Святогора, в польових умовах можна перевірити вміст СО, тонування скла і регулювання фар, все інше — тільки на СТО, тому що стенди, встановлені на нерівному узбіччі, будуть брехати.

«І це — підстава оскаржити дії інспекторів і виграти позов», — каже Святогор.

15 серпня

Інші дати
Володимир Беклемішев
1861 –  російський та український скульптор, педагог, автор пам’ятників Т. Шевченку, П. Чайковскому та ін.
Розгорнути
Народився Григорій Ґалаґан
(1819, с.Сокиринці, Чернігівська область - 1888) — громадський діяч, українофіл, меценат, представник відомого козацько-старшинсько роду Ґалаґанів. У родовій садибі в Сокиринцях створив своєрідний центр українського культурно-господарського руху. Засновник Прилуцької чоловічої та жіночої гімназій, ремісничих училищ, колегії Павла Галагана у Києві, що стала одним із провідних навчальних закладів того часу.
“Пройдімося просторим садибним парком: його прикрашають альтанки, павільйони, мавзолеї, мости. Увійдімо в будинок: його зали заповнені старовинними предметами меблів, портретами, зброєю; вітрини переповнені фарфором, сріблом. …За всієї маси мистецьких скарбів, якими володіють Сокиринці, вони зберігаються, одначе, в ідеальному порядку. Будинок, парк, усі колекції, все має на собі відбиток турботливого — більше! любовного ставлення до старовини рідної й мистецької. От якби так зберігалося багато наших маєтків, що гинуть у глушині…”. (Георгій Лукомський про садибу Георгія Галагана в Сокиринцях)
Розгорнути