chrome firefox opera safari iexplorer

Українці не готові чинити аморально заради кар'єри

11 серпня 2011 о 18:01

Майже 70% українських менеджерів не готові на аморальні вчинки заради просування в кар’єрі. Про це свідчать результати опитування, яке провів Міжнародний кадровий портал hh.ua.

Так, під час опитування 21,2% респондентів зазначили, що готові брехати заради підвищення, 8,5% — піти на інтимні стосунки з керівництвом, 8,2% — підроблятимуть документи, якщо це буде потрібно, і лише 3,7% — підставлять колегу. Водночас, 66,6% опитаних не готові на жоден із перелічених вчинків заради кар’єрного росту.

Результати опитування також показали, що небезпека позбутися роботи теж не змусить менеджерів поступати нечесно. 39,5% запевняють, що не підуть на аморальний вчинок, щоб втриматись на роботі. Проте 28,02% українців відповіли, що готові на авантюру, якщо це нікому не зашкодить. 16,4% респондентів підуть на аморальний вчинок, щоб залишитися на роботі, якщо хтось поступить нечесно по відношенню до них. 2,5% опитаних готові заради роботи на все. 12,91% не змогли відповісти на це запитання.

При цьому, лише 10,8% українських менеджерів вважають своїх керівників аморальними людьми. 23,1% відповіли, що їхні боси лише інколи поступають аморально, а 60,0% зазначили, що не вважають поведінку свого керівництва аморальною. 5,6% не змогли відповісти на це запитання.

Кожен третій з респондентів відповів, що його моральними авторитетами є родичі та батьки (31,85%), чверть знаходить їх в релігії. 14,9% відповіли, що не мають в житті моральних авторитетів, а 5,6% — самі собі авторитет. Лише 4,1% респондентів вбачають авторитетів в політиках.

Опитування проводилося на Міжнародному кадровому порталі hh.ua в серпні 2011 року. В ньому взяло 2455 респондентів з усіх областей України. Користувачі порталу — менеджери середньої та вищої ланки. 75% респондентів в даний момент працевлаштовані, а 25% — шукають місце роботи. 51% — жінки, 49% — чоловіки.

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути