chrome firefox opera safari iexplorer

Стартує серія телепередач про найкращі замки і фортеці України. Відеоанонс

06 вересня 2011 о 16:20

З 10 вересня телеканал «ТВі» розпочинає цикл телепередач, присвячених фіналістам всеукраїнського конкурсу «7 чудес України: замки, фортеці, палаци».

Вестиме передачі відомий громадський і політичний діяч Микола Томенко, ініціатор та голова Оргкомітету акції «7 чудес України».

Телевізійний проект «7 чудес України з Миколою Томенком» цікаво та доступно розповість про унікальність кожного з 21 фіналіста акції.

В основу програм лягли розповіді про створення цих об’єктів, їх історичну долю та непересічну легендарність. Глядачі дізнаються про маловідомі та загадкові факти, які мали місце в цих замках, фортецях та палацах.

Отже, метою програми «7 чудес України з Миколою Томенком» є по-новому відкрити ці об’єкти, дізнатися їхні таємниці, оцінити культурну, історичну та архітектурну значущість.

Телепередачі транслюватимуться на каналі «ТВі» щотижня. Перша програма – у суботу, 10 вересня, о 20:00. Микола Томенко розповість про легендарний палац у Качанівці, що на Чернігівщині.

Відео передачі можна переглянути тут.

Наступна передача буде присвячена загадковій фортеці у Меджибожі.

[uppod video=http://ridna.ua/media/video/7chudespromo.mp4 type=2]

Нагадаємо, що загальнонаціональна акція «7 чудес України» була започаткована Фондом Миколи Томенка «Рідна країна» у 2007 році. Тоді, за результатами акції країна визначила «7 історико-архітектурних чудес України». Вже за рік відбувся другий етап акції – «7 природних чудес України».

Зараз триває третій етап акції – «7 чудес України: замки, фортеці, палаци». 22 серпня серед 138 претендентів з усіх областей України експерти обрали 21 фіналіста: 7 найкращих замків, 7 найкращих фортець та 7 найкращих палаців.

За умовами конкурсу, остаточних переможців акції буде визначено шляхом експертного та Інтернет-голосування (50/50).

Триватиме голосування до 1 грудня 2011 року, а обрати власну сімку переможців та віддати за них свій голос можна на офіційному сайті акції.

Ось кілька світлин зі зйомок телепередач:

Фото ТВі

 

Фото ТВі

 

Фото ТВі

 

Фото ТВі

 

Фото ТВі

 

Фото ТВі

 

Фото ТВі

«Рідна країна»

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути