chrome firefox opera safari iexplorer

За ініціативи Табачника біографія Януковича з'явилася в підручнику історії

20 вересня 2011 о 11:12

У підручник історії для 11 класу включено біографію Президента України Віктора Януковича.

Про це повідомляє сьогодні «Газета по-українськи» (№ 135 від 20 вересня 2011 року).

«Новий підручник з історії України для 11-класників менший за попередній на 100 сторінок. Є біографія Віктора ЯНУКОВИЧА. Переписати підручник вимагав міністр освіти Дмитро ТАБАЧНИК», — пише газета.

Видання також звертає увагу на зміну деяких розділів у підручнику. «У старій „Історії“ перший розділ називався „Україна під час Другої світової війни“, у новій — „Велика вітчизняна війна“. Раніше Організація українських націоналістів була описана трьома абзацами, тепер — одним реченням: „Боротьбу проти сталінського тоталітаризму в краї очолила Організація українських націоналістів (ОУН), яка нараховувала близько 20 тисяч“. Загибель Романа Шухевича та Степана Бандери в обох книжках не описана», — уточнює «Газета по-українськи».

Доктор історичних наук Володимир Сергійчук додав, що у новому підручнику немає згадок про Карпатську Україну, з проголошення якої фактично для українців почалася Друга світова війна.

«Не у вересні, як для поляків, а вже в березні 1939 року, коли угорці здійснили агресію проти щойно проголошеної Української держави на Закарпатті. Це для закарпатців боротьба проти Угорщини була вітчизняною війною. Вони захищали свою батьківщину. А УРСР була радянською державою, а не незалежною. Про перемогу у війні автори говорять устами російського письменника Костянтина Федіна, а українцям вклеюють ярлик колаборантів», — пояснює науковець.

Помаранчевій революції в попередній «Історії України» був відведений розділ, у новій — два абзаци. «Опозиція вдалася до протестних акцій... повністю паралізувала роботу центральних органів влади...», — цитує газета підручник з історії.

«Ідеться про часткове повернення до попередніх схем. Думаю, це безпосередньо пов`язано з роллю Табачника, його трактовками Другої світової війни, негативними висловлювання про ОУН та УПА. Він вживає при оцінці подій класичну радянську історикографічну схему», — стверджує політолог Олексій Гарань.

25 січня

Інші дати
Тетянин день
Якщо вигляне сонце, то рано прилетять птахи з вирію, а коли сніжно - літо видасться дощовим.
Розгорнути
Народився Микола Скрипник
(1872, м. Ясинувата Донецька область – 1933) – радянський партійний і державний діяч. Активний провідник українізації.
«...Щоб український селянин пішов за донбасівським пролетарем... треба, щоб донбасівський пролетар став на бік українського селянина в національному змісті» (Микола Скрипник)
Розгорнути
Народилась Ольга Даценко
(1903, с. Шишаки Полтавської обл. - 1993) - українська актриса. Артистичну кар'єру розпочала в театрі "Березіль". Зазнала політичних репресій та заслання. Працювала в театрах України та Карело-Фінської РСР.
Розгорнути