chrome firefox opera safari iexplorer

Пам’ятник Франка у Львові одягнули в мантію

11 жовтня 2011 о 10:36

11 жовтня у Львові студенти одягли у мантію пам’ятник Івану Франку. Ця подія є частиною святкувань у межах 350-річчя створення Львівського національного університету імені Івана Франка.

Участь у флеш-мобі взяли представники студентських організацій.

Нагадаємо, що  вчора, 10 жовтня, студенти утворили на площі перед пам’ятником І. Франку живу фігуру «Нам 350» та символічний годинник, який мав нагадати про довголіття одного з найстаріших університетів Східної Європи.

20 січня 2011 року виповнилося 350 років з дня заснування Львівського національного університету імені Івана Франка.

За довідкою Вікіпедії, Львівський національний університет імені Івана Франка (у 1918—1939 рр. Університет Яна Казимира) — один з найстаріших у Східній Європі та найстаріший в Україні університет. Один з найпрестижніших університетів України.

Львівську академію з правами університету утворено 1661 року. У 1773 році орден єзуїтів заборонено, університет закрито. Відновлено у 1784, називався Йосифінський університет. У 1805—1817 – ліцей. У 1817 відновлено як Університет Франца I.

Указом від 8 січня 1940 р. Президія Верховної Ради УРСР присвоїла Львівському державному університету ім`я Івана Франка, який навчався тут у 70-х роках ХІХ ст. на філософському факультеті. Сьогодні в університеті працює одна з основних шкіл франкознавства в Україні.

11 жовтня 1999 року Указом Президента України Львівському державному університету імені Івана Франка надано статус «національний».

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути