chrome firefox opera safari iexplorer

Цьогоріч відреставрують палац Любомирських

10 жовтня 2011 о 14:35

У Львові компанія «Ренесанс» має відреставрувати цього року фасад палацу Любомирських зі сторони площі Ринок. На це виділено 760 тис. грн із міського бюджету. Про це 10 жовтня повідомив в. о. начальника управління капітального будівництва Львівської міської ради Ігор Фалюта.

В. о. начальника управління капітального будівництва Львівської міської ради також повідомив ZAXID.NET, до початку реставраційних робіт було відремонтовано каналізацію, водопостачання будівлі. Ці роботи виконував «Львівводоканал».

Зараз працівники «Ренесансу» розчищають фасад. За інформацією Фалюти, цьогоріч фірма має виконати реставрацію фасаду, вікон та підсилити опори даху будівлі. 10 жовтня у Галицькій райадміністарції відбудеться робоча нарада, під час якої дискутуватимуть, як проводити реставрацію вікон – на місці, чи таки частину із них замінювати.

Загалом, проект реставрації, виконаний інститутом «Укрзахідпроектреставрація», передбачає реставрацію і фасаду з боку вулиці Руської. Її, як повідомив І.Фалюта, будуть проводити у наступному році.

Також передбачено провести реставрацію кутових елементів декору на будинку. Як зазначив І.Фалюта , дискутується питання, де проводити реставрацію: на будівлі, чи в майстерні.

Зазначимо, що у будинку №10 на пл. Ринок у Львові зараз діє Музей етнографії. Будинок – пам’ятка національного значення, Палац Любомирських, 17 століття. Наприкінці ХІХ століття тут розташувалося товариство «Просвіта», а в 1941 році з балкону був проголошений Акт відновлення української державності і сформований уряд Я.Стецька.

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути