chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові встановлюють гранітний постамент під пам’ятник Володимирові Івасюку

03 жовтня 2011 о 12:05

На проспекті Шевченка у Львові тривають будівельні роботи із встановлення пам’ятника композитору Володимирові Івасюку перед Будинком профспілок.

Реконструкція провулку між спорудами Інституту банківської справи та Будинком профспілок передбачала усунення кіоску, що торгував пресою, замощення пішохідної частини та встановлення гранітного постаменту під майбутній пам’ятник незабутньому автору пісні «Червона рута» та багатьох інших естрадних творів та симфонічної музики. Пам’ятник постане на шляху, яким студент Львівської консерваторії (тепер Львівська національна музична академія ім... М. Лисенка на вул. Нижанківського) найчастіше ходив до Львівської обласної філармонії на вул. Чайковського.

Спорудження пам’ятника є меценатською ініціативою лідера гурту «Океан Ельзи» Святослава Вакарчука. Оргкомітет узяв на себе зобов’язання виготовити бронзовий пам’ятник, натомість роботи із благоустрою території узяла на себе Львівська міськрада.

На запитання, на скільки їй подобається майбутній пам’ятник братові, сестра Володимира Івасюка Галина Івасюк-Криса із не вигойним сумом відповідає, що жоден із пам’ятників, яким би він не був подібним чи гарним, не зможе ніколи замінити їй замінити втраченого брата. На думку сестри Оксани, яка опікується меморіальним музеєм родини Івасюків у Чернівцях, важливо, щоб пам’ятник Володимирові Івасюку був гідний Львова.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути