chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові встановлюють гранітний постамент під пам’ятник Володимирові Івасюку

03 жовтня 2011 о 12:05

На проспекті Шевченка у Львові тривають будівельні роботи із встановлення пам’ятника композитору Володимирові Івасюку перед Будинком профспілок.

Реконструкція провулку між спорудами Інституту банківської справи та Будинком профспілок передбачала усунення кіоску, що торгував пресою, замощення пішохідної частини та встановлення гранітного постаменту під майбутній пам’ятник незабутньому автору пісні «Червона рута» та багатьох інших естрадних творів та симфонічної музики. Пам’ятник постане на шляху, яким студент Львівської консерваторії (тепер Львівська національна музична академія ім... М. Лисенка на вул. Нижанківського) найчастіше ходив до Львівської обласної філармонії на вул. Чайковського.

Спорудження пам’ятника є меценатською ініціативою лідера гурту «Океан Ельзи» Святослава Вакарчука. Оргкомітет узяв на себе зобов’язання виготовити бронзовий пам’ятник, натомість роботи із благоустрою території узяла на себе Львівська міськрада.

На запитання, на скільки їй подобається майбутній пам’ятник братові, сестра Володимира Івасюка Галина Івасюк-Криса із не вигойним сумом відповідає, що жоден із пам’ятників, яким би він не був подібним чи гарним, не зможе ніколи замінити їй замінити втраченого брата. На думку сестри Оксани, яка опікується меморіальним музеєм родини Івасюків у Чернівцях, важливо, щоб пам’ятник Володимирові Івасюку був гідний Львова.

10 вересня

Інші дати
Народився Олександр Довженко
(1894 – 1956) – видатний український письменник, кінорежисер, кінодраматург, художник, класик світового кінематографу.
«Боже, як багато у світі краси! Яке небо! А Дніпро синій-синій, чистий. Брате мій Дніпре, батько мій дорогий і прекрасний» (О. Довженко)
Розгорнути
Народився Олександр Палладін
(1885 - 1972) — український біохімік. Президент Академії наук Української РСР (1946—1962), академік АН УРСР і АН СРСР. Засновник української школи біохіміків.
Розгорнути
День пам’яті Івана Григоровича-Барського
(1713 – 1791), найвидатніший архітектор українського бароко.
"Трудившийся в разных строениях, воду привел в различные места в города сем от различных источников с-под гор, а потом строил каменные церкви, колокольни и покои. Первую церковь зделав у Кирилловском монастыре, з зводницею и брамою, и погребами, церковь Покровскую и Набережно-Никольскую; у Козельце церковь штукатурнею украшал и тынковал, и колокольню вновь построил, у Золотоношском Красногорском монастыре церковь, колокольню у Петропавловськом монастыре, у Соборно-Успенском соборе с церквою. Ещё магазин городской и гостинной дом, жилые покои Греческому монастирю и Юрию Дранчеву…"
Розгорнути