chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові урочисто відкриють пам’ятник Володимирові Івасюку

17 грудня 2011 о 12:25

У вівторок, 20 грудня, у Львові на пр. Шевченка, 7-9 урочисто відкриють пам’ятник композитору та поету, одному з основоположників української естрадної музики Володимирові Івасюку.

Про це ЗІКу повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Захід розпочнеться о 12:00. На відкритті пам’ятника будуть присутні ініціатор та меценат встановлення пам’ятника Святослав Вакарчук, родина Володимира Івасюка, міський голова Львова Андрій Садовий, представники органів місцевої та державної влади, представники мистецького середовища.

Пам’ятник заввишки 2,6 метра виготовлено з бронзи, а постамент та мощення – з граніту. Монумент встановлено на монолітній кам’яній брилі, а навколо пам’ятника з мозаїки та гранітної плитки викладено декоративну гітару. Кошти на благоустрій прилеглої території виділено з міського бюджету Львова. Це 174 тис. грн. Ідея місця розташування пам’ятника – пр. Шевченка, 7-9 – теж належить Святославу Вакарчуку. Адже саме це місце є на шляху від філармонії до музичної академії, тут часто ходив сам Івасюк.

Нагадаємо, ініціатором та меценатом створення пам’ятника Володимирові Івасюку є відомий український музикант, лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук. Ідею зі спорудження пам’ятника Святослав Вакарчук озвучив у 2006 році на святкуванні 750-річчя Львова.

Восени 2006 міський голова Львова Андрій Садовий створив організаційний комітет зі спорудження пам’ятника. Оргкомітет звернувся до львівських митців – заступника голови Львівського відділення Спілки архітекторів України Михайла Ягольника та скульптора Сергія Олешка – з проханням розробити концепцію майбутнього пам’ятника композиторові. 6 серпня 2010 року було затверджено проект, а 15 липня 2011 року виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив вимоги щодо встановлення пам’ятника.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути