chrome firefox opera safari iexplorer

Укрзалізниця дозволить орендувати поїзди

20 жовтня 2011 о 10:11

Держмонополія Укрзалізниця пропонує приватним компаніям самостійно зайнятися пасажирськими залізничними перевезеннями, пише КоммерсантЪ-Украина .

Як пише видання, вони зможуть орендувати рухомі склади і окремі вагони. У монополії розраховують насамперед на інтерес туроператорів. Переговори з ними пройдуть в найближчу п'ятницю.

У вчорашньому повідомленні Укрзалізниці (УЗ) з посиланням на гендиректора Володимира Козака йдеться, що адміністрація може здавати в оренду операторам пасажирські вагони. «Якщо інвестор готовий взяти в оренду вагони, капітально їх відремонтувати і, наприклад, вночі возити пасажирів, ми підемо йому назустріч і надамо рухомий склад», — сказав Козак.

У першу чергу Укрзалізниця розраховує на співпрацю з туроператорами, які зможуть брати в оренду сезонні потяги — наприклад, в період зимових свят, пише газета. «У цю п'ятницю відбудеться зустріч керівництва УЗ та представників туркомпаній, на якій буде обговорюватися можливість організації таких перевезень, — розповіли в прес-службі УЗ .- Необхідно щось робити з наявною ситуацією: під час свят туркомпанії швидко викуповують більшу частину місць в поїздах для своїх клієнтів, і у звичайного пасажира виникає серйозна проблема з купівлею квитків».

Оператору буде наданий не тільки склад, але і локомотив і локомотивна бригада, наголошується в статті. Скільки може коштувати така послуга, в УЗ ще не підраховували: «Ми будемо виходити з пропозицій операторів».

Цей проект потрібен Укрзалізниці в рамках планованого переходу на денний графік руху пасажирських поїздів. Як нагадує видання, президент Віктор Янукович виступає за скасування до 2016 року нічних рейсів внутрішніх поїздів. У наступному році в УЗ мають намір зменшити річний оборот пасажирських поїздів на 25% — з 160 до 121 пари. Крім того, планується скасування 30 нічних маршрутів, а кількість денних збільшити з 18 до 22.

19 січня

Інші дати
Хрещення Господнє (Водохреща)
Там, на річці на Йордані Там Господь Христос хрестився, З рук Хрестителя Івана У святій водичці вмився" (Ярослав Вільшанко)
Розгорнути
Народився Тимофій Левчук
(1912, с. Бистрівка Житомирської обл. - 1998) - українського кінорежисера, народного артиста. Фільми: "Іван Франко", "Калиновий гай", "Два роки над прірвою", "Помилка Оноре де Бальзака", "Родина Коцюбинських" та ін.
Розгорнути
Народилася Марія Тим'як
(1889, м. Косів Івано-Франківської обл. - 1970) - народний майстер мистецької кераміки. Створювала оригінальний побутовий посуд (миски, глечики), вазочки і фігурки, оздоблюючи їх геометричним орнаментом. Вироби зберігаються у музеях Києва і Львова.
Розгорнути