chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні не дозволять пропагувати сексуальні меншини

19 жовтня 2011 о 09:25

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch (HRW) звернулася до Верховної ради з проханням зняти з розгляду проект закону, що передбачає заборону пропаганди гомосексуалізму в ЗМІ.

Представники організації розцінили цю ініціативу як прояв гомофобії. Вони вважають, що документ є дискримінаційним щодо сексуальних меншин. Утім, народні депутати, які розробили документ, не збираються прислухатися до рекомендацій HRW, пише "КоммерсантЪ-Україна".

HRW — «не та організація, до якої завжди треба дослухатися», заявив один з авторів законопроекту народний депутат Євген Царьков (КПУ).

«Україну треба захищати від Содому і Гоморри, які несе сюди Європа, а гомосексуалістів лікувати. Коли я йду зі своїм сином по вулиці і бачу в газетних кіосках журнали, на яких зображені чоловіки, які цілуються, це порушує мої конституційні права. У зоофілів і педофілів теж є нездорова тяга до тварин і дітей, не будемо ж ми їх захищати», — заявив Царьков.

На його думку, жодні заяви європейських організацій не вплинуть на ухвалення законопроекту.

Нагадаємо, законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, що стосуються прав дітей на безпечний інформаційний простір» був зареєстрований в Раді 20 червня.

Він розроблений шістьма народними депутатами. Автори пропонують внести зміни до законів «Про захист суспільної моралі», «Про друковані засоби масової інформації», «Про телебачення і радіомовлення», «Про видавничу справу», заборонивши на телебаченні, в друкованій пресі та в книгах пропаганду гомосексуалізму нарівні з вже існуючими заборонами на пропаганду фашизму, алкоголізму, насильства і наркотиків.

Представники Human Rights Watch звернулися до Верховної ради з проханням зняти з розгляду цей законопроект.

У листі директор з адвокатської діяльності із захисту прав сексуальних меншин HRW Борис Дітріхзазначив, що ухвалення закону призведе до незаконної цензури інформації, що стосується гомосексуальності.

«Той, хто підтримує цей законопроект, швидше прирікає українців на невігластво, ніж захищає від якої-небудь шкоди. Якщо парламент збирається схвалити цей дискримінаційний законопроект, України ізолює себе від інших країн-членів Ради Європи», — заявив Дітріх.

Він також нагадав, що в 1997 році Україна підписала Європейську конвенцію про захист прав людини, яка забороняє дискримінацію і захищає свободу слова.

Утім, юристи вважають, що депутати не вийшли за рамки своїх повноважень. «У Конституції прямо не сказано про права меншин, тому навряд чи цим законопроектом порушується основний закон. Те, що люди рівні, записано практично у всіх Конституціях світу, проте питання ставлення до меншин найчастіше регулюються саме національним законодавством», — вважає партнер юридичної фірми Astapov Lawyers Олег Мальський.

6 лютого

Інші дати
Народився Дмитро Григорович
1883 –  український авіаконструктор, творець першого гідролітака‑винищувача. Спроектував 80 типів літаків (майже 40 з них будувалися серійно), створив потужну школу талановитих учнів, творців авіаційної і космічної техніки.
Розгорнути
Народився Олег Орач (Комар)
(1940, с. Благовіщенка Запорізької обл. - 2005) - український письменник, журналіст, перекладач. Автор низки поетичних збірок, книжок для дітей; упорядник спогадів про Василя Стуса "Не відлюбив свою тривогу ранню".
Розгорнути
Оксани-веснопровісниці, Дороти
Яка Оксана, така й весна. В лютім Дорота заповідає сніги і болота.
Розгорнути