chrome firefox opera safari iexplorer

26 листопада відзначать 78-мі роковини Голодомору

11 листопада 2011 о 15:14

Оскільки нинішня влада цю дату, м’яко кажучи, належним чином не шанує, українці, яким не байдужа власна історія, самостійно готуються до відзначення 78–х роковин Голодомору–геноциду 1932—1933 років. Про це пише «Україна молода».

Створений торік Громадський комітет із вшанування пам’яті жертв геноциду нагадує, що 26 листопада в Києві біля Національного меморіалу пам’яті жертв Голодоморів, в усіх обласних центрах України та 32 країнах світу відбудуться пам’ятні заходи.

До слова, у 2013–му з часу однієї з найстрашніших трагедій в історії нашого народу мине рівно 80 років. І якщо на той час країною керуватимуть її нинішні очільники, навряд чи варто сподіватися на достойне вшанування цієї сумної дати. Тому, як повідомляє сайт Holodomor33.org.ua, при кожному обласному центрі буде створено місцеві громадські комітети для відзначення 80–х роковин геноциду українського народу на належному рівні.

На Сумщині така ініціативна група вже є. Як ідеться в повідомленні організаторів, створення Сумського обласного громадського комітету із вшанування пам’яті жертв Голодомору–геноциду «зумовлене ігноруванням чинною владою пам’яті про національну катастрофу 1932—1933 років».

«Нам невідомо про плани нинішньої влади щодо відзначення роковин Великого Голоду, — наголошують автори ініціативи. — На офіційному сайті Сумської обласної державної адміністрації знято відповідний розділ. Голова Сумської ОДА не видавав жодних розпоряджень щодо вшанування жертв Голодомору. До жодної з опитаних нами громадських організацій області не зверталися представники влади з пропозиціями про відзначення дня пам’яті жертв Голодомору 1932—1933 років. Такою позицією нинішня влада ставить себе в один ряд з її комуністичними поперед­никами».

Ініціативна група закликає жодним чином не надавати акції пам’яті загальнонаціональної трагедії будь–якого партійного відтінку. Натомість пропонує робити акцент на вшануванні пам’яті дітей, померлих iз голоду, та залученні молоді до участі в меморіальних заходах. Тамтешні активісти також планують синхронно з Києвом почати о 16–й годині 26 листопада хвилину мовчання й акцію «Запали свічку».

15 травня

Інші дати
Микола Країнський
1869 –  український психіатр і психолог. Відомий працями з патології епілепсії. Першим висунув гіпотезу про захисний характер епілептичного припадку, під час якого в організмі руйнуються накопичені отруйні речовини.
Розгорнути
Микола Соловцов (Федоров)
1857 –  театральний діяч, драматичний актор, режисер; фундатор першого стаціонарного театру у Києві (1891 р., тепер Національний академічний театр руської драми імені Лесі Українки).
Розгорнути
Народився Віктор Васнецов
(1848, с. Лоп'ял, Росія - 1926) - російський живописець. Один із авторів розписів у Володимирському соборі в Києві
Розгорнути
Народився Панас Саксаганський (Тобілевич)
(1859, с. Кам»яно-Костувате, Миколаївська область – 1940), український актор, режисер, драматург і педагог школи М.Кропивницького, корифей українського побутового театру.
«Сцена…— мій кумир, театр — священний храм для мене!» (Панас Саксаганський)
Розгорнути
Народився Михайло Булгаков
(1891, м. Київ - 1940) – письменник, драматург і театральний режисер. Автор романів «Біла гвардія», «Майстер і Маргарита», «Собаче серце».
«Ах, які зірки в Україні. От майже сім років живу в Москві, а все ж таки тягне мене на батьківщину. Серце щемить, хочеться іноді болісно в поїзд… і туди. Знову побачити яри, занесені снігом, Дніпро… Немає красивішого міста на світі, ніж Київ». (Михайло Булгаков)
Розгорнути
Народився Павло Скоропадський
(1873, м. Вісбаден, Німеччина - 1945) - український громадський, політичний і військовий діяч, гетьман Української Держави у 1918 році.
Розгорнути
Народився Ілля Мечников
(1845, с.Мечнікове Харківська область - 1916) - український науковець, один з основоположників еволюційної ембріології, порівняльної патології, імунології і мікробіології. Лауреат Нобелівської премії з медицини та фізіології 1908 року «За вивчення імунної системи».
Розгорнути