chrome firefox opera safari iexplorer

День Свободи! Так! І тільки так!

22 листопада 2011 о 17:15

У моєму житті якщо і була якась важлива подія, якою я пишаюсь, то це прекрасна Помаранчева революція.

Хто і що б не казали-нарікали, що то зле, а то не так — мені на всі ці балачки начхати. Як мало важить, чи робити цей день святом чи ні — важливо те, що цей день був!

Єдине, що хочу відповісти на одне гниле провокаційне питання: «А що тобі дала та свобода?» — Мені свобода дала відчуття власної гідності, а це — прекрасне відчуття!

І ще я надзвичайно гордий своєю країною Україною і нашим українським народом, що тоді в листопаді-грудні 2004 доказав свою силу і волю, як і в 2010 доказав свою мудрість, як це не парадоксально звучить, обравши президентом України Віктора Януковича...

Чому так? Подумайте... Моя думка чітка: тому що ми не боїмося! Не боїмося бути демократичними і надавати владу опонентам, які нам не дуже симпатичні. Ми не боїмося!

Я можу написати трактат, якою була психологія народу в Україні до Помаранчевої революції і після, але зміст його буде однозначним: 24 серпня 1991 року ми стали незалежними як держава, а 22 листопада 2004 року ми стали державним народом!

«Ми не бидло і ми не козли — 
Ми України доньки і сини!»

Наводжу цю знамениту фразу ось чому: по кількох місяцях після означених революційних подій у школі, де вчилась тоді в 4 класі моя донька, стався ось такий випадок: вчителька чимось була на клас злосна і обізвала всіх учнів «що вони не діти, а якась худоба...» і тут весь клас, що до того сидів понуро, без жодної попередньої домовленості раптом дружно продекламував вище наведену фразу. Для мене це є головним! Наші діти відчули, що батьки стали вільними людьми! І вони також є вільні! І це є щастя!

Вітаю усіх-усіх з свободою!

 Богдан Гордасевич, Львів-Рясне

Рекомендую почитати: Помаранчева революція: 20 відео, які запам'яталися

27 вересня

Інші дати
Народився Микола Надемський
(1892, м. Київ – 1937) – український актор театру та кіно, театральний режисер. Зіграв понад 57 ролей в кіно («Звенигора», «Арсенал», «Земля» та ін).
Розгорнути
Народився Григорій Світлицький
(1872, м. Київ, - 1948) - український художник, майстер світлових контрастів.  Автор картин "Місячна ніч в Україні", "Місячна соната", "Листя шелестить", "Зійшов місяць", "Рідний край".
Розгорнути
Народився Олександр Вербицький
(1875,  м. Севастополь - 1958) - український архітектор, автор проекту сучасної споруди залізничного вокзалу в місті Києві.
Розгорнути
Народився Лев Силенко
(1921 – 2008) – філософ, релігійний діяч. Засновник Рідної Української Національної Віри (РУНВіри). Автор книги «Мага Віра» - священної книги РУНВіри.
«Людина, яка не любить свою Вітчизну, втратила все»
Розгорнути