chrome firefox opera safari iexplorer

КМДА хоче замінити скульптуру Архангела Михаїла в центрі Києва

21 листопада 2011 о 11:31

У головному управлінні охорони культурної спадщини КМДА повідомили, що скульптуру Архангела Михаїла на площі Незалежності збираються замінити на нову в наступному році. Автор її поки невідомий, але однозначно скульптура буде світлою і з бронзи, пише ЛігаБізнесІнформ з посиланням на «Сегодня».

Тим часом біля пам'ятника громадська організація «Лагода» по вихідних збирає підписи киян за зміну Михаїла на Архангела Гавриїла або Богородицю. Ці святі, нібито, спочатку вважалися захисниками Києва. Крім того, в організації вважають, що Михайло для Києва дуже войовничий, він спонукає мешканців збирати мітинги і протести.

Нагадаємо, коли в 1995 році столиці повертали історичний герб і символіку, то за основу взяли той, що був затверджений Катериною ІІ у 1782 році — із зображенням Архангела Михаїла.

А сьогодні, 21 листопада, відзначається свято Архистратига Михаїла.

10 червня

Інші дати
Народився Микита Шумило
(1903, с. Михайлівка Черкаської обл. - 1982) - український письменник, літературознавець, перекладач, журналіст. Автор збірок оповідань і нарисів, двох книжок для дітей, літературно-критичних нарисів "Олесь Гончар" і "Силуети".
Розгорнути
Народився Леонід Усачов
(1899, с. Червоне Кіровоградської обл. - 1965) - український композитор і диригент.
Розгорнути
Народився Богумил Воячек
(1857, Чехія – 1934) – український контрабасист, диригент, композитор, педагог чеського походження. В 1883 – 1915 рр. - соліст-констрабасист Оперного театру в Києві.
Розгорнути
1917 – проголошення Центральною Радою І Універсалу
«До українського народу в Україні і поза України сущому», яким проголошувалася автономія України. Універсал став основою для розмежування законодавчих і виконавчих функцій органів влади.  
«Народе український! В твоїх руках доля твоя. В сей трудний час всесвітнього безладдя й роспаду докажи своєю одностайністю і державним розумом, що ти, народ, народ хліборобів, можеш гордо і достойно стати поруч з кожним організованим, державним народом, як рівний з рівним.» (І Універсал)
Розгорнути