chrome firefox opera safari iexplorer

Львів замість Полтави готовий встановити пам’ятник Мазепі

10 листопада 2011 о 14:35

Сьогодні під час сесії Львівської міської ради до мера Львова А. Садового звернувся депутат «свободівець» Богдан Галайко, який попросив встановити у Львові пам’ятник гетьманові Івану Мазепі.

За словами Галайка, під вплив бюрократичних перешкод та бездіяльності потрапило питання встановлення пам’ятника Мазепі у Полтаві, де за два роки цього не спромогися зробити. Депутат заявив, що полтавська міська влада й міський голова фактично самоусунулись від вирішення цієї проблеми.

Як розповів директор комбінату, де зберігають пам’ятник гетьману, до нього уже зверталися представники кількох міст України з пропозицією встановити постамент у них. Відтак «Свобода» запропонувала меру поставити цей пам’ятник у Львові на вул. Мазепи між будинками 23 і 25.

Зі свого боку Андрій Садовий зазначив, що ідея хороша. Однак, зазначив, що потрібно підтримати Полтаву. Відтак він пообіцяв завтра зателефонувати до мера Полтави і з’ясувати, чому питання із встановленням пам’ятника затягується. І, якщо треба, Львів може допомогти полтавчанам.

Джерело: ZIK
Розділи: Громадянська Суспільство

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути