chrome firefox opera safari iexplorer

На Черкащині виховуватимуть шляхетних українок

07 листопада 2011 о 08:55

У школі села Новодмитрівка Золотоніського району Черкащини відкрито «Школу шляхетних українок» — перший такий проект в області. Подібні школи діяли в Україні ще у ХVІІІ столітті.

Як передає кореспондент УНІАН, в «Школі шляхетних українок» не буде оцінок і традиційних вчителів. На уроки запрошуватимуться візажисти, перукарі, кухарі, психологи, косметологи, які проводитимуть оригінальні майстер-класи. Дівчат навчатимуть добрим манерам, умінню спілкуватися на світських прийомах і навіть їздити верхи на конях.

Після кожного уроку їм вручатимуть цікаві подарунки. Навчання триватиме до 1 травня та завершиться святковим балом.

Перший урок панянок відбувся вже цієї суботи у Красногірському жіночому монастирі. Його тема – роль жінки у релігії та суспільстві.

Навчання у школі безкоштовне, адже організатори вбачають шляхетність не у кількості витрачених грошей, а у творчості, вихованні й толерантності. Ініціатором заснування «Школи шляхетних українок» на базі Новодмитрівської школи став її директор Олександр ТУКАЛО.

Шістнадцять юних леді із села Новодмитрівки, до яких приєдналися і жительки міста Золотоноша, зустріли цей проект із захопленням. Вони всі пообіцяли гарно вчитися, щоб у майбутньому стати гідними українськими панночками.

10 вересня

Інші дати
Народився Олександр Довженко
(1894 – 1956) – видатний український письменник, кінорежисер, кінодраматург, художник, класик світового кінематографу.
«Боже, як багато у світі краси! Яке небо! А Дніпро синій-синій, чистий. Брате мій Дніпре, батько мій дорогий і прекрасний» (О. Довженко)
Розгорнути
Народився Олександр Палладін
(1885 - 1972) — український біохімік. Президент Академії наук Української РСР (1946—1962), академік АН УРСР і АН СРСР. Засновник української школи біохіміків.
Розгорнути
День пам’яті Івана Григоровича-Барського
(1713 – 1791), найвидатніший архітектор українського бароко.
"Трудившийся в разных строениях, воду привел в различные места в города сем от различных источников с-под гор, а потом строил каменные церкви, колокольни и покои. Первую церковь зделав у Кирилловском монастыре, з зводницею и брамою, и погребами, церковь Покровскую и Набережно-Никольскую; у Козельце церковь штукатурнею украшал и тынковал, и колокольню вновь построил, у Золотоношском Красногорском монастыре церковь, колокольню у Петропавловськом монастыре, у Соборно-Успенском соборе с церквою. Ещё магазин городской и гостинной дом, жилые покои Греческому монастирю и Юрию Дранчеву…"
Розгорнути