chrome firefox opera safari iexplorer

Осінні Карпати — дешево, красиво і корисно!

17 листопада 2011 о 14:15

Відпочинок в Карпатах, як правило, поділяють на літній та зимовий. Зараз – міжсезоння. Всі в очікуванні першого снігу, який би приманив до Карпат тисячі любителів зимового відпочинку – лижників, сноубордистів. Проте, у «міжсезоння» є також багато переваг...

Основна – це досить низька вартість відпочинку. З року в рік осінній період не викликає ажіотажу у відпочивальників. А дарма…

Осінні Карпати надзвичайно красиві, різнобарвні, а свіже гірське повітря однаково цілюще в будь-яку пору року. А останні кілька тижнів «передзимової» погоди сприяють гарному відпочинку на сто відсотків!

Спробуємо розібратися з ціновими пропозиціями осінніх Карпат. Традиційно, найдорожчими будуть популярні курорти, на зразок Яремче, Буковеля. Зате незначну переплату компенсують безліч розваг: катання на конях, квадроциклах, велопрогулянки, подорожі гірською місцевісцю на позашляховиках та багато інших. Також, тут є безліч затишник кав’ярень, ресторанів, кафе, барів, колиб, які запропонують гуцульські страви, чаї на травах та безліч іншої смакоти.

Приватний сектор Яремче обійдеться орієнтовно 150-200 грн за двомісний номер, не набагато дорожчими будуть коштувати номери готельних комплексів — 250-300 грн. за номер.

Для любителів спокійного та тихого відпочинку ідеальними будуть такі містечка як Татарів, Микуличин, Яблуниця, а також Ворохта. Переважають тут пропозиції по відпочинку у приватному секторі. Тут набагато рідше можна побачити VIP-готелі, пансіонати та великі відпочинкові комплекси. Ціни будуть доступними кожному, тому сюди люблять приїздити студенти, любителі зеленого туризму, який останнім чаосом набирає все більших обертів.

Вже нікого не дивує, коли приїздять заможні люди на дорогих авто та поселяються в одну із зелених садиб. Приваблює їх не ціна, а гуцульська атмосфера, спілкування з місцевим населенням, харчування за одним столом з господарями, спання на сіні або ж на печі. Це, так би мовити, «гуцульська екзотика».

Нещодавно особисто мав нагоду відпочивати в Татарові — настільки тихого і затишного відпочинку у мене не було давненько. Відпочиваєш не тільки фізично, а й морально. Хвилювання, робота, проблеми – усе відходить на другий план. А шелест горіння букових дров у комині створює незабутню атмосферу.

Якщо заглибитись ще далі, в гірську місцевість, то дорога доведе до Верховини, Косова, Космача. Цей край славиться своїми майстрами в цілому світі. Практично немає хати, де б не проживав якийсь майстер: той має ткацький верстат, інший в’яже постоли, ще інший вишиває. Ціни на сувенірних ринках — найдоступніші в країні.

Ціни на відпочинок тут нижчі, ніж будь-де. Буковель та регіони являються досить розкрученими курортами і туристів там не бракує. Верховинський регіон трошки відійшов на другий план, але природа, атмосфера тут настільки незнищенна, незагазована, що відпочивати буде, як у раю.

Всього за 50-80 грн з особи, можна винайняти агрооселю чи затишний котеджик. Подекуди з харчуванням. А кухня тут ще та… Гуцульська… Особливо смакують місцевий бануш, вареники на пару, бринза…

Тож, не варто орієнтуватися виключно на стереотипи про літній та зимовий відпочинок. В Карпатах відпочивати та отримувати від цього неабияке задоволення можливо цілий рік!

Микола Семеген

«Рідна країна»

11 квітня

Інші дати
Володимир Хоткевич
1913 – український фізик. Досліджував проблеми надпровідності, низькотемпературної металофізики. Ректор Харківського державного університету (1966–1975). Син письменника Гната Хоткевича.
Розгорнути
День пам'яті Северина Наливайка
(рік народження невідомий – 21 квітня 1597 страчений у Варшаві), козацький отаман, керівник антифеодального селянсько-козацького повстання 1594 – 1596 років в Речі Посполитій.
«Був молодий і гарний був на вроду, І жив і вмер, як личить козаку. За те, що він боровся за свободу, Його спалили в мідному бику». (Ліна Костенко)
Розгорнути