chrome firefox opera safari iexplorer

Українську збірну до Євро-2012 одягнули в етностилі

08 листопада 2011 о 14:43

7 листопада 2011 року у Києві Федерація футболу України та компанія adidas представили нову форму національної збірної команди України з футболу сезону 2011/12, в якій команда виступить на Євро-2012.

Важливо, що вперше гравці збірної вийдуть на поле у новій формі 11 листопада у товариському матчі проти збірної Німеччини.

Нове ексклюзивне екіпірування збірної України з футболу розроблене із застосуванням передових технологій та оригінального дизайну, що ввібрав у себе чоловічі символи-обереги нашого народу.

Родзинкою футболки стала виділена на грудях широка смуга, обрамлена жовто-блакитним орнаментом, що імітує вишивання «хрестиком». Всередині смуги — малий герб України, а також візерунки у вигляді вишитого дубового листя, символ, що традиційно наносили на чоловічі вишиванки, які відправлялися захищати рідну землю.

Фото ukraine2012.gov.ua

Кольори національного прапора також присутні на комірцевій канві футболки, окантовці шортів та логотипі Федерації футболу України. Ззаду, в зоні комірця, також розміщений герб України та заклик-гасло «Україно, вперед!».

Показати нову форму поціновувачам від футболу вийшли члени української збірної Анатолій Тимощук, Артем Мілевський, Денис Гармаш, Сергій Назаренко, Олексій Гай, Андрій Ярмоленко, а також тренер національної команди Олег Блохін.

Після виходу у новій формі Анатолій Тимощук в коментарі Інформаційному центру «Україна-2012» зазначив, що важливим є не просто вигляд форми футболіста, а й комфорт і національні ознаки.

«У формі є національні традиції – українські кольори та орнамент. Хоча символи-обереги не дуже видно, але все одно вони біля серця, вони є лицем нашої команди. Я вважаю нову форму комфортною, модною. У такому екіпіруванні не соромно відстоювати честь країни. А на чемпіонаті, який ми приймемо вдома, це дуже важливо. Ми сподіваємось на підтримку всієї України. А результат гри і підтримка українців – взаємопов’язані», — зауважив Анатолій Тимощук.

Про значення футболки збірної багато говорили і футболісти, і дизайнери. Це перше, що бачать суперники та мільйони фанатів у всьому світі. На додачу, футболка символізує не тільки команду гравців, але й країну, кожного представника цієї нації. Одягаючи футболку під час матчу збірної, кожен уболівальник стає дванадцятим гравцем української команди та доводить, що він вірить в команду, у всіх футболістів, він вірить в Україну.

«Ми раді представити нову екіпіровку, в якій гравці виступлять на домашньому чемпіонаті Євро-2012. У цьому році при виробництві форми ми використали українські традиційні елементи та втілили їх у дизайні екіпірування. Впевнений, що, граючи в цій формі, футболісти будуть відчувати гордість за свою країну, і покажуть все, на що вони здатні», — підкреслив Ніколас Штегельман, директор ДП «Адідас-Україна».

Презентація екіпіровки національної збірної з футболу пройшла під гаслом «Ми віримо!» від імені усіх вболівальників збірної України, кожен з яких хоче, щоб наші гравці досягли успіху на Євро-2012. У заході взяли участь гравці основного складу збірної, друзі Євро, тренери та відомі спортсмени, а також зірки шоу-бізнесу.

24 липня

Інші дати
Ігор Дмитренко
1928 – український фізик у галузі надпровідності та низькотемпературного матеріалознавства, академік. Створив надпровідниковий квантовий магнітометр і градієнтометр надвисокої чутливості, перший в СРСР магнітокардіограф, кріогенний лазерний сканувальний мікроскоп та ін.
Розгорнути
Петро Перемежко
1833 – український гістолог. Засновник кафедри гістології, ембріології і порівняльної анатомії Київського університету. Уперше описав непрямий поділ тваринних клітин.
Розгорнути
Народився Василь Мисик
(1907, с. Новопавлівка Дніпропетровської обл. -  1983) - український письменник, перекладач. Автор поетичних збірок "Трави", "Блакитний міст", "Чотири вітри", "Вибране", "Борозни", "Верховіття", "Берег" та ін.; кількох збірок оповідань та нарисів; багато перекладав з англійської та східних мов.
Розгорнути
День рівноапостольної Ольги, княгині Київської
дружини князя Ігоря, канонізованої Православною церквою. Княжила в Київській Русі в роки неповноліття свого сина Святослава (945 – 964). Упорядкувала збирання данини, організувала опорні пункти київської влади. Сприяла поширенню на Русі християнства.  
Що за дівчина-краса. Заговорить: думка — сонце; Очі — сині небеса. Хто вона, чия і звідки, Князь докладно розпитав, А на другий день по неї І сватів своїх послав. І за князя вийшла заміж Проста дівчина з села, І до смерті вірним другом Князю Ігорю була. (Олександр Олесь)
Розгорнути